Wpis z mikrobloga

@Horkheimer:
Ludzie są leniwi, dlatego najlepiej klikają się clickbejtowe tytuły.
Jak w tytule dasz im konkrety, to nie wejdą, a Ty stracisz wyświetlenia i nie zarobisz na reklamie.
Jak w tytule dasz "Skandaliczne słowa Kaczyńskiego", to klikalność i CTR wzrasta o 90%.
  • Odpowiedz
@trumnaiurna: Ależ ja to wszystko rozumiem, tzn. rozumiem, dlaczego tak jest. Po prostu się rozmarzyłem, że dziennikarstwo będzie może kiedyś znowu polegało na podawaniu obiektywnych informacji. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Horkheimer: na Onecie jeśli idzie o nagłówki zwykłych wiadomości, a nie jakieś plotkarskie to jest trochę lepiej. Dlatego już dawno temu skończyłem z korzystania z wp i przerzuciłem się na Onet.
  • Odpowiedz
Ludzie są leniwi, dlatego najlepiej klikają się clickbejtowe tytuły.


@Walther00: To nie jest lenistwo, wręcz przeciwnie. Te tytuły są tak sformułowane, że hakują mózg, pobudzają wyobraźnię, obwody nagrody i zachęcają do kliknięcia.

Edit, sorry miało być do @trumnaiurna
  • Odpowiedz
  • 0
@Horkheimer
@trumnaiurna kiedyś tego nie było. Zaczeło się zmieniac okolo 10 lat temu. Wczesniej nagłówki byly normalne. Zastanawiam się czy czasem wiele niefajnych rzeczy nie ma czasem wiekszego związku z nieograniczonym dodrukiem niż nam się wydaje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@puto: Zgadzam się, że kiedyś tego nie było. Dołączam screen z 1 listopada 2005, też WP.
Dzisiaj byłoby nie do pomyślenia napisać: "Zostajemy w Iraku do lutego 2006". Raczej coś w stylu "WIADOMO, DO KIEDY ZOSTAJEMY W IRAKU", albo "MINISTERSTWO PODJĘŁO DECYZJĘ CO DO WYJŚCIA Z IRAKU".
A zamiast "Ptasia grypa w Kanadzie" byłoby: "PILNE!!! ZAOBSERWOWANO KOLEJNE PRZYPADKI TEJ STRASZLIWEJ CHOROBY", żeby czytelnik musiał sprawdzić, o jaką chorobę chodzi i czy
Horkheimer - @puto: Zgadzam się, że kiedyś tego nie było. Dołączam screen z 1 listopa...

źródło: comment_1649185476Qxiizz0cKrxZb8CI0nEnVU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@Horkheimer pamietam jaki dla mnie to był zong jak się zorientowałem że oficjalne poważne serwisy zaczeły używać rynsztokowych nagłówków. Ale fajny byl etap przejścia. Taki powolny. A dzisiaj ludzie myślą ze tak zawsze było xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Horkheimer: Bo treść tych artykułów to rynsztok, często nie rozwijają praktycznie w ogóle tematu. Po przeczytaniu takich informacji wiesz tyle samo, co przed. Dlatego nagłówek musi być ściekiem, żeby zmusić Cię do kliknięcia.
  • Odpowiedz