Wpis z mikrobloga

Niemal co drugi dzień chodzę do lokalnej Biedronki i mijam kościół. Ksiądz na ścianie zamontował ołtarz z obrazem Maryi, zabudowany, z kwiatkami, wysokości 4 metrów. Zadziwia mnie to, że ludzie masowo przechodzą obok ołtarza, robią znak krzyża, klękają tam na ziemi (nawet jak deszcz spadnie) i odstawiają cyrki, modlą się do tego obrazka.
XXI wiek, Dolny Śląsk, 100km do granicy z Niemcami i Czechami
#bekazkatoli #katolicyzm #religia
  • 52
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Quirang: wysmiewanie czyjeś wiary i jej praktykowania to nie jest wyrażanie opinii tylko ocenianie, wiec powtórzę nie wasza sprawa w co kto wierzy i jak wiarę praktykuje, nawet jeśli jest to dla was absurdalne, glupie czy jakie tam
  • Odpowiedz
wysmiewanie czyjeś wiary i jej praktykowania to nie jest wyrażanie opinii tylko ocenianie


@Meritneit: i można top robić, zachęcam.

a zamiast się pienić to nadstaw drugi policzek katoliku
  • Odpowiedz
@Meritneit: też kiedyś miałem takie zdanie... bedac osoba niewierzaca powinienem miec w dupie kto w co wierzy. niemniej jednak jesli kosciol mi wlazi z butami, i nakazuje byc traktowany w uprzywilejowany sposob, kaze sie utrzymywac nie tylko z datkow (taca jest chyba na dzien dzisiejszy jedynym nieopodatkowanym przeplywem pienieznym), ale tez z mojej kabzy, nikogo nie interesuje ze nie mam ochoty sluchac #!$%@? w dzwon, nie chce karteczek o mszy,
  • Odpowiedz
@Meritneit: Ależ oczywiście, że można wyśmiewać, ba nawet trzeba. Ja tylko chciałem przypomnieć, że katolicy w Polsce to taka grupa społeczna, której kapłani gwałcą małe dzieci, następnie ich przelożeni to tuszują, a prawie cała reszta tej społeczności nie protestuje, jak by ich to nie obchodziło. Obraża ich za to babka na tęczy i filmy na podstawie prawdziwych wydarzeń, wtedy potrafi ich wyjść protestować więcej niż przeciwko pedofilii w ich szeregach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@subiel: ja to wszystko rozumiem, każdy może sobie wierzyc w co chce. Spoko, ale po co wysmiewac innych? Co przeszkadza komuś, że inny modli się przy jakiejś ścianie. To jest jego sprawa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@SkonczPitolic: tonsa sprawy dla.prokuratury i winni powinni odpowiadać za swoje przestępstwa. Prosta sprawa. Nadal jednak wysmiewanie kogos z powodu wiary czy czegokolwiek jest wg mnie slabe.
  • Odpowiedz
@Meritneit: Wyśmiewanie grupy społecznej, której kapłani krzywdzą małe dzieci, ich zwierchnicy to tuszują, a znacząca większość tej wspólnoty nie widzi problemu jest złe? No ciekawe rzeczy mi tu mirabelko piszesz( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Meritneit: przestań mówić o "wierze", bo religia katolicka od dawna zabrania czczenia innych bóstw czy obrazów
"Ja jestem Pan twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby, ani obrazu tego co jest na niebie wysoko, ani tego co jest w wodach, pod ziemią."

Ludzie nie rozumieją własnej religii, a klepią modlitwy i "krzyżyki" publicznie do
  • Odpowiedz
@Meritneit: Czyli nie powinno się wyśmiewać grupy społecznej, której kapłani gwałcą małe dzieci, ich przełożeni to tuszują, a większości to nie przeszkadza tak? A czy zwrócić im uwagę już można?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Meritneit: Żeby ich piętnować, a po co? To są w większości ludzie, którzy albo krzywdzą dzieci, albo pomagają ukrywać krzywdzących, albo im to nie przeszkadza! Mamy im dać spokój, żeby dalej to robili, czy co?
P.S Przecież ja im nie zabraniam wierzyć, mogą to robić.
  • Odpowiedz