Wpis z mikrobloga

Zainspirowany wpisem @Arthor miałem taką rozkminę że to drugi raz w moim życiu kiedy świat który znam umarł na moich oczach.
Pierwszy raz był 11/09/01. Każdy kto urodził się przed 95' pamięta te obrazy. Dla mnie jest to symboliczny koniec American Dream, i tej sielanki dzikich lat 90.
20 lat później budząc się o 3 w nocy oglądałem przemówienie pUTINA jak wypowiada wojnę Ukrainie. Wojnę która #!$%@? i tak ledwo zipiącą gospodarkę ale o tym dowiemy się dopiero za 6 m-cy, za rok...

R.....k - Zainspirowany wpisem @Arthor miałem taką rozkminę że to drugi raz w moim ży...

źródło: comment_1649130354dF0XkToSVYrnPSUuPdxNsO.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
Kiedyś kasa była ale gówno było, teraz wszystko jest ale kasy nie ma.


@MasloMaslaneMaslo: Borze jakie boomerskie #!$%@? () Kiedyś to nie było ani kasy ani towaru. A teraz niby kasy nie ma? Przecież teraz tej kasy mamy nieporównywalnie więcej niż kiedyś, a dodatkowo możemy sobie za nią kupić właściwie wszystko, bo wszystko jest. W takich latach 90. oryginalne adidasy czy jeansy to kosztowały pół wypłaty.
  • Odpowiedz
@NawetNiePrzegryw kurde też się chyba łapie do tego zacnego grona pokoleń jutra ( ͡° ͜ʖ ͡°)- rocznik 93 here. Według mnie całe to pokolenie będzie zmarnowanym pokoleniem. Jeszcze wychowanym w kulcie zapierd#lu które faktycznie zapierd#lalo w sumie już od podbazy i któremu to nic nigdy nie da. Teraz mamy 30 lvl i dostajemy ch#ja w dupe od każdego xD pokolenie przyszłości x
  • Odpowiedz
@Randomowy_smieszek
Serio dwie wieże to był taki szok dla kogoś, kto nie mieszkał w USA?
Przecież to takie samo było zdarzenie, jak Fukushima, czy tsunami w Azji. Nawet daty by się nie pamiętało, gdyby nie ciągle gadanie o tym w mediach.
  • Odpowiedz
@NawetNiePrzegryw: stare pryki to nie wymysł nowoczesności, choć poniekąd też, bo oczekiwany czas zycia jest znacznie dluzszy niz kiedys. Prawidzwym problemem są wg mnie bardziej młodzi, którzy swoje talenty poświecają na adaptację do starego systemu i usługiwanie tym starym pierdom w zamian za ochłap i obietnicę przejęcia schedy.
  • Odpowiedz
pokolenia, które świadomie żyje już po wydarzeniach z roku 89, w okresie, który miał być według Fukuyamy post-historią.


@NawetNiePrzegryw: Co okazało się być oczywiście bzdurą, nie tylko w polsce, ale i na świecie.
  • Odpowiedz
  • 0
@NawetNiePrzegryw Świat się zmienia, ale niekoniecznie trzeba brnąć ślepo w każdą zmianę i brać ja taka jaką nam daje "nowoczesny" świat. System wartości z biegiem lat leci na pysk na szyję. Relacje międzyludzkie zanikają z każdym dniem. To co pisał wyżej @MasloMaslaneMaslo, kiedyś wyjście po pracy na piwo czy herbatę było czymś normalnym, a teraz każdy zamyka się w swojej wirtualnej bańce. Nawet relacje damsko - męskie są coraz
  • Odpowiedz
@Randomowy_smieszek: Podobno się mówi że przełom XX i XXI wiek to niby okres najlepszy dla świata, nowoczesny i przyjazny ludziom, ale czy na pewno ?
Nie wiem
Nadal mamy wojny przecież
Jugosławia, Kuwejt, Irak, Libia, Iran, Syria, Ukraina, Górny Karabach, Afganistan, Kazachstan

Nadal mamy wojny, krwawe wywoływane przez mocarstwa jak
  • Odpowiedz
Każdy kto urodził się przed 95' pamięta te obrazy. Dla mnie jest to symboliczny koniec American Dream, i tej sielanki dzikich lat 90.


@Randomowy_smieszek: to tylko dziecięca iluzja, Amerykanie wtedy tak samo jak teraz borykali się ze swoimi problemami. Pod pewnymi względami żyjemy obecnie (2022r) w najlepszym czasie na świecie, może ekonomicznie te 3-4 lata temu było lepiej ale pewna wiedza i nastawienie ludzi moim zdaniem bardziej otwarte jest tu
  • Odpowiedz
Mogę się mylić ale uważam że dla Polski nigdy nie było lepszych lat pomimo tej #!$%@? pandemii.


@SargonofAkkad: . Polska ma dziś dużą szanse przestać być popychadłem. Ale czy to osiągniemy? Jakoś mocno w to wątpię.
Co do zwykłych Polaków to raczej może być nieciekawie przez kilka lat.
  • Odpowiedz
Urodziłem się w 88 roku, jestem z pierwszego pokolenia, które świadomie żyje już po wydarzeniach z roku 89, w okresie, który miał być według Fukuyamy post-historią.


@NawetNiePrzegryw: Fukuyama akurat pisał, że historia się skończyła i nowa historia zaczyna się na nowo, a nie, że będzie teraz post-historia :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wewerwe-sdfsdfsdf: Dziwne ja też 93 i pamiętam doskonale jeszcze robiłem inscenizacje z klocków lego jak w tle leciały wiadomości na ten temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz