Wpis z mikrobloga

Beka z wielce oburzonych że na ulicach i w sklepach słyszą ukraiński i widzą ukraińskie napisy XD Ciekawe co powiedzą że w uk słyszy się też polski, są napisy po polsku i nawet polskie sklepy
#ukraina
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wanzey w Holandii też są napisy po polsku. No w Rotterdamie jest milieuzone czyli strefa niskiej emisji spalin - znaki są w 4 językach - EN, DE, FR i PL. Ósmego marca bardziej zobaczysz w kwiaciarni napis " dzień kobiet" niż vrouwendag. Są dzielnice że jest więcej polskich sklepów niż marokanskich czy holendrskich. Nikt jakoś nie wypisuje głupot w internecie z tego powodu.

A i swego czasu na SLAM fm czy
  • Odpowiedz
Nikt jakoś nie wypisuje głupot w internecie z tego powodu.


@Gorbo2004: Akurat jak wszystko wchodziło to też się np Brytyjczycy burzyli.
Ale po pewnym czasię się przywyka. Zdzwienie jest bo Polsce nagle przybyło 5% mieszkańców którzy nie posługują się naszym językiem. Wszystko dzieje się szybko więc trzeba czasu aż się przywyknie.
  • Odpowiedz
Ciekawe co powiedzą że w uk słyszy się też polski, są napisy po polsku i nawet polskie sklepy


@Wanzey: A co to jak kazałem brytolom wpuszczać naszych rodaków i dostosowywać tamtejsze napisy? Co to ma w ogóle do rzeczy?
  • Odpowiedz
@Yurakamisa zazwyczaj i tak jest tak że zdecydowana większość pierwszego dorosłego pokolenia nie zasymiluje*. Chociaż z nimi może być inaczej bo jednak kulturowo jesteśmy dość blisko a i języki w miarę podobne. Napewno bardziej niż polski i holenderski, ale jak ja się nauczyłem znaczy się że się każdy może.

*nie licząc marokańców, Tunezyjczyków Egipcjan itp bo nawet 4 pokoleniu się nie udalo i raczej 10 się też nie uda.
  • Odpowiedz