Wpis z mikrobloga

Ostatnio ktoś zapodal tutaj debatę tego typa z wojny Ideii z jakimś Redpillowcem.Co mi się rzuciło w oczy to to że ten typ chwalił kobieca hipergamie i mówił że dzięki temu że kobiety wybierają jesteśmy teraz tu gdzie jesteśmy jako cywilizacja.Podobnie zresztą głosi Jordan Peterson.
A ja mam inne zdanie na temat.Wlasnie zmuszenie kobiet do zakładania rodziny z beciakami dał impuls do stworzenia cywilizacji,każdy mężczyzna był zmotywowany w aktywnym uczestniczeniu w życiu społecznym.Nastapil podział pracy i nastąpił rozwój.
Jak pisał swego czasu @LateNever kobiety nie mają jakieś szczególnej intuicji wobec mężczyzn,na pewno nie te dzisiejsze.Kobiety w doborze naturalnym nie są jakoś wyjątkowo skomplikowane, to zresztą wszyscy tutaj dobrze wiemy.Dlatego też jestem sceptyczny co do Redpilla,dużo tam faryzeuszy i krypto-cuckow.
Właśnie powstrzymanie kobieccej hipergamii dało nam cywilizacje a nie jej spokojne trwanie.Jest cześć mężczyzn z środowisk związanych z manosfera którzy moim zdaniem łudzą się że da się przekonać do czegoś kobiety przez posiadania jakiegoś lewara na nie.
Obawiam się że to złudne przekonania i bez rozwiązań siłowych (nie mówię o przemocy fizycznej) pograzymy się coraz większym #!$%@? społecznym.

#blackpill #redpill
  • 22
@JediKnight: bo jeszcze nie tak dawno temu to kobieta wybierała sobie chłopa ale to ojciec decydował czy odda mu rękę swojej córki. Rodzina w postaci matki ojca babci dziadka cioci wujka była tym hamulcem przed wybieraniem złych chłopów na mężów.
To się zmieniło wraz z przyjściem fabryk przemysłu i wielkiej emigracji kobiet do ośrodków miejskich gdzie oderwane od korzeni nie mają już żadnych ograniczeń.
Poza zachodnim światem który znamy obowiązuje jeszcze