Wpis z mikrobloga

Jak radzicie sobie z kupnem modeli rc w tych czasach? Jak byłem dzieciakiem 12 lat w 2007 roku i zaczynałem zabawę ze śmigłowcami RC to w polsce było miliony sklepów i miliony części zamiennych do milionów modeli. Teraz jak patrzę to 3/4 sklepów wyparowało, modeli znacznie mniej, ale też na ich miejsce weszły inne firmy np. chińskie na banggood, które oferują fajne modele, ale własnie. Co z częściami zamiennymi? Kupujesz model w dzisiejszych czasach i jaka jest pewność, że za 2-3 lata nadal będą do niego robili części? #rc #modelarstwo https://pl.banggood.com/Eachine-E150-2_4G-6CH-6-Axis-Gyro-3D6G-Dual-Brushless-Direct-Drive-Motor-Flybarless-RC-Helicopter-RTF-Compatible-with-FUTABA-S-FHSS-p-1900368.html?cur_warehouse=ES&ID=6292556&rmmds=CategoryToysPop&trace_id=bd8f1649085554932
  • 5
@PePeZBA Podejrzewam, że jest tak samo jak z klejeniem modeli: Sklepy są drogie i dla osób, które ale potrzebują coś na już albo tych bez internetu.
śmigłowcami RC


@PePeZBA:

Quadcoptery wyparły helikoptery, sklepy internetowe wyparły stacjonarne, ale modele RC i części są dużo dostępniejsze i bez problemu można zamawiać z zagranicy.

Poza tym Czechy, Niemcy i Polska to właściwie największa produkcja latającego sprzętu RC i my tu mamy najlepszy dostęp na świecie.
@eeemil: czej, jak to że tu są produkowane latające modele?! Znam kilka manufaktur szybowców i innych tam prestiżowych rarytasów, ale powiedz no jakie są jeszcze firmy?

@PePeZBA hmm, ja jakoś dokładnie na odwrót sprawę widzę. Zdaje mi się, że dopiero później razem z rozwojem sieci przyszło więcej towaru zachodnich marek, więcej ludzi się dowiadywało...
W sumie w tym okresie za bardzo w rc się nie bawiłem, ale patrząc po sklepach internetowych