Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się czy internet po światłowodzie działa w przypadku braku prądu? Ostatnio miałem ze dwie awarie prądu na 2-3dni. Po braku prądu przez godzinę nie mam zasięgu komórkowego. Korzystam obecnie z internetu mobilnego. Nie śpieszyło mi się z przesiadką na światłowód, bo taka same prędkość wyjdzie mnie trochę drożej. Ale jeśli miałbym internet to bym rozważył. #swiatlowod #internet
  • 4
@Zsim: Zależy od zasięgu "braku prądu" w okolicy. Jak powyżej ktoś napisał, jeśli zasilisz router u siebie z upsa a serwer czy tam przełącznik najbliższy zasilania miał nie będzie to internetu dalej miał nie bedziesz.
U mnie w klatce, w piwnicy są takie różne urządzenia od światłowodu i jak wysiądzie zasilanie administracyjne to ani internetu ani TV kablowej nikt nie ma. Musi przyjechać magik ze spółdzielni i przywrócić zasilanie administracyjne, dopiero
@Runo1297: Ups to wiadomo że potrzebny do tego.. Ale nie wiem jak z infrastrukturą operatora. Od piątku jeszcze spora część miejscowości nie ma prądu w powiecie.