Wpis z mikrobloga

Jak radzicie sobie z psami mieszkając samemu? Zostawiacie je same w domu na 9-10 godzin? Przecież to nie ludzkie... Pytam ponieważ w mojej rodzinie pojawił się taki problem i na prawdę brak pomysłów by go rozwiązać...
#psy
  • 13
  • Odpowiedz
@breskali: 9 czy 10 godzin nie powinno stanowić problemu dla żadnego psa, jeżeli oczywiście nie cierpi na lęk separacyjny.
Porządny spacer, półtorej godziny połączone z treningiem posłuszeństwa + treningiem węchowym z samego rana i podobny zaraz po powrocie do domu
  • Odpowiedz
@breskali: pies śpi jakieś 12-16h na dobę, więc jest spora szansa, że większość czasu prześpi. A tak to kongi z mrożonym jedzeniem, lickmaty, kule które pies toczy, żeby zdobyć jedzenie. Można rozważyć maty węchowe - ale tu ostrożnie, bo jeśli pies odgryzie materiał to może się zadławić.
Teraz pracuję zdalnie, ale no większość życia moja suka zostawała 9-10h samemu, a jest w typie psa pracującego i nie było problemu. Zwykle
  • Odpowiedz
@PiesTaktyczny: możliwe że tak nie znam się to była moja osobista opinia wykreowana na podstawie obserwacji że niestety dużo osób traktuje psa jak zwierzątko któremu daje się jeść pić i parę razy dziennie wyjdzie
  • Odpowiedz
9 czy 10 godzin nie powinno stanowić problemu dla żadnego psa, jeżeli oczywiście nie cierpi na lęk separacyjny.

@robertx: a co to za przyjemnosc tak zyc? jobla z nudów można dostać
mój też spi 16 godzin dziennie ale w dzień łazi od ludzia do ludzia i właściwie co pół godziny/godzinę śpi przy kimś innym, a w międzyczasie zabawa, zaczepki, mizianie
  • Odpowiedz
Dla psa to nie jest dramat, serio.


@PiesTaktyczny: no skoro pies nie może powiedzieć "w #!$%@? mi się nudzi samemu w domu od 7 rano do 17" to faktycznie żaden dramat, całe szczęście że nie mogą sie skarżyć i można je jak roboty ułożyć xD żywe zabawki
  • Odpowiedz
@Sharlene: tak, jeśli ma zaspokojone potrzeby to 9h samemu nie jest dramatem. Gruntem są odpowiednie spacery, treningi itd., a nie czy ktoś go pogłaszcze co godzinę. Problemem jest, gdy pies nie umie zostać sam.
  • Odpowiedz
@PiesTaktyczny: większość ludzi przeczyta to co piszesz i wbije sobie do glowy tylko "9h samemu nie jest dramatem". Niestety wystarczy sie rozejrzec i ludzie sie nie nadaja do psow, więc juz lepiej minimalizować psie szkody i namawiać żeby nie brać, bo warunki złe. W mojej rodzinie w sumie w ost 2 lata są 4 psy szczeniaki i właściciele wyjebka na potrzeby, teraz są powalone, jedynie piąty co z kimś zawsze
  • Odpowiedz
@Sharlene: mój wcześniejszy komentarz pod tym wpisem był bardziej rozbudowany, więc nie widzę problemu. I właśnie jednym z mitów jest założenie, że psu będzie dobrze tylko, gdy ma towarzystwo cały czas, dużą działkę, a w ogóle do mieszkania, jeśli już to tylko mały pies itd. A przecież nie będę się rozpisywać pod każdym wpisem ;)
Jeśli pies zostaje sam 9h, ale ma spacery i treningi dopasowane do potrzeb, umie odpoczywać
  • Odpowiedz