Wpis z mikrobloga

@zryyyty: To bardzo niedobrze. W rosyjskim filmie bardzo często przemycane są treści anty rządowe. Choćby sam „Lewiatan”, którego reżyser już w pierwszy dzień wojny wydał oficjalne oświadczenie o braku poparcia dla terroru.
  • Odpowiedz
@Zordon_:

To bardzo niedobrze. W rosyjskim filmie bardzo często przemycane są treści anty rządowe. Choćby sam „Lewiatan”, którego reżyser już w pierwszy dzień wojny wydał oficjalne oświadczenie o braku poparcia dla terroru.


@Zordon_: Inne filmy Zwiagincewa są również wyborne.
  • Odpowiedz
Idź i patrz / Idi i smotri


@itakisiak: yo Mirek, masz jakieś tytuły warte obejrzenia? Mogą być ruskie, trudno nie przyznać że mają dobre kino. Lewiatan całkiem spoko. Ostatnio obejrzałem też Durnia i Brat. Nie mogę niestety namierzyć nigdzie Ładunek200 z tłumaczeniem. Ja polecam Pogorzelisko, nie ruskie ale miazga! pzdr!
  • Odpowiedz
yo Mirek, masz jakieś tytuły warte obejrzenia? Mogą być ruskie, trudno nie przyznać że mają dobre kino. Lewiatan całkiem spoko. Ostatnio obejrzałem też Durnia i Brat. Nie mogę niestety namierzyć nigdzie Ładunek200 z tłumaczeniem. Ja polecam Pogorzelisko, nie ruskie ale miazga! pzdr!


@#!$%@?:
Z nowszych polecam Ci takie:

Ładunek 200 (2007),
  • Odpowiedz
@itakisiak @#!$%@? dorzucam również fenomenalny 'Spaleni słońcem', 'Moskwa nie wierzy łzom', i z klasyków 'Lecą żurawie' i chyba równie ważny jak 'idź i patrz', czyli 'Los człowieka'.
  • Odpowiedz
@asap_srasap:
Zdecydowanie - tak! Wspomniane przez Ciebie cztery obrazy są przykładem bardzo dobrego, wbijającego się w pamięć kina.
W mojej liście ograniczyłem się jedynie do subiektywnie wybranych filmów, pochodzących z XXI w. Dlaczego? Kiedyś mnie tutaj skrzyczeli, żeby im nie zawracać głowy starociami z ub. wieku. Zapamiętałem.
Tymczasem wiek XX obfitował w prawdziwe filmowe perełki, pochodzące z ZSRR, później zaś z Rosji.
  • Odpowiedz