Wpis z mikrobloga

Potrzebuję jakiegoś sposobu na to żeby wykrzesać jak najlepszą jakość piosenek w aucie, które ma 20 lat. Radio OEMowe, które ma moduł bluetooth kosztuje do mojej furki 300euro a płyty CD odpadają więc kupić transmiter czy kasetę? A może w ogóle poświęcić estetyke wnętrza i tam wrzucić jakieś aftermarketowe radio z BT wbudowanym? xd
#motoryzacja #samochody #pytaniedoeksperta #kiciochpyta

Co kupić

  • Transmiter do gniazda zapalniczki 42.2% (19)
  • Kasetę z BT 6.7% (3)
  • Szarpnąć się u kupić całe radio 51.1% (23)

Oddanych głosów: 45

  • 22
@Zordian: używam transmitera 4 lata i jakość jest taka 8/10, plus często zdarza się że ktoś ma taką samą częstotliwość co ja i w korku potrafię usłyszeć kogoś muzykę xD zdecydowawnie wolałbym jakieś radio/moduł z aux
@jmuhha: Roidmi podobno pali bezpiecznik od zapalniczki a tego pilota do transmitera nie mogę znaleźć. Zresztą trafnie ktoś ci napisał pod tym postem, że kombinujesz jak koń pod góre xD
@Zordian: no nie wiem czy kombinuje skoro xD

-wsiadam do auta i go odpalam to:

włącza mi się spotify

telefon od razu jest połączony z transmiterem (który uruchamia się zapłonem)

pilot również jest od razu połączony
@jmuhha: Ale to skrajnie niewygodne żeby jakoś wyginać nadgarstek kiedy mogę sobie wyprostować rękę do telefonu i przesunąć paluchem po ekranie w prawo czy lewo żeby zmienić utwór :d
@Zordian: no nie do konca, bo na telefonie mam np google mapy, a nawet jesli mam nakladke spotify to musze spojrzec na telefon i odwracam wzrok

a tak mam pilot pod ręką
@Zordian: Z fabrycznego radia i głośników nie uzyskasz lepszego dźwięku. Jak zależy ci tylko na słuchaniu muzyki z telefonu to kup moduł bluetooth, mały wzmacniacz i podłącz to do swoich głośników. A radio fabryczne niech pozostanie jedynie ozdobą.
@Zordian: Transmitery śnieżą, gubią częstotliwość, nie działają w tunelach, a do ich obsługi podczas jazdy musisz używać telefonu co jest niewygodne i niebezpieczne. Drugiej opcji nie testowałem więc się nie wypowiem. Polecam radio z bluuetooth, jak ręką odjął.
Transmitery śnieżą, gubią częstotliwość, nie działają w tunelach, a do ich obsługi podczas jazdy musisz używać telefonu co jest niewygodne i niebezpieczne.


@Madridista98: Ooo widzę wykopowy ekspert się trafił xD
@Zordian: Transmiter wbrew powyższemu ekspertowi działa bez problemu czy to w tunelu czy gdzie kolwiek a to dlatego że to zwykły transmiter FM niskiej mocy (chyba że jakieś gówno dla nosaczy za 0,99$), do tego ma port na kartę microSD