Wpis z mikrobloga

Wyobrażacie sobie, że jakiś biały robi takiego TikToka o murzynach, a jakiś murzyn w komentarzach pucuje się słowami:

nie koluniu, to nie jest kwestia nerwicy lękowej tylko faktu, że murzyni na białych napadają najczęściej właśnie nocą. Mam zwyczaj bardzo szybkiego chodzenia i w takiej sytuacji biały człowiek mogłby pomyśleć, że próbuję go dogonić. Dlatego jeżeli mogę, to przechodzę na druga stronę ulicy, a jeżeli nie, to zwalniam tempo tak, by mógł spokojnie się oddalić. A Ty się spróbuj choć trochę wczuć w jej sytuację, to może zrozumiesz.


A inne murzyny w komentarzach piszą, że to dobra akcja, bo rasizm nie wziął się znikąd i nie ma co stresować niepotrzebnie białych, tylko trzeba schować swoją murzyńską dumę do kieszeni i przejść na drugą stronę ulicy gdy idzie biały, bo nie jest się pępkiem świata?

To istny #clownworld XDDD

https://www.wykop.pl/wpis/64804103/przeciez-to-prolbem-tej-j0lki-ze-ma-jakas-nerwice-/

#heheszki #feminizm #rakcontent #logikarozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow
s.....i - Wyobrażacie sobie, że jakiś biały robi takiego TikToka o murzynach, a jakiś...

źródło: comment_1648923819EQiIuRW7Fy1f1lOwtrVvtD.jpg

Pobierz
  • 5
@skitarii: Zdarza mi się też nie iść za kimś jeśli mogę nie nadrabiać drogi, a komuś (głównie kobiety mam na mysli) oszczędzić strachu. Jeśli jednak miałbym przez to nadrabiać, spóźnić się czy zmieniać mocno swoje plany to niestety, ale robię swoje.
Zdarza mi się też nie iść za kimś jeśli mogę nie nadrabiać drogi, a komuś (głównie kobiety mam na mysli) oszczędzić strachu. Jeśli jednak miałbym przez to nadrabiać, spóźnić się czy zmieniać mocno swoje plany to niestety, ale robię swoje.


@kamil-98: a ja mam wywalone. Jak ktoś boi się chodzić ulicą w środku miasta w jednym z najbezpieczniejszych państw cywilizowanego świata, to niech siedzi w domu, albo pod opieką męskiego opiekuna,
@kamil-98: Dlaczego głównie kobiety? Masz jakiś inny powód niż irracjonalne i stereotypowe postrzeganie kobiet jako ofiar przypadkowych napaści?
Statystyki oczywiście mogą się różnić w zależności od regionu czy czasu, ale przykładowo wg tych danych to mężczyźni ponad dwukrotnie częściej padają ofiarami napaści w miejscach publicznych:

A large proportion (29%) of male victims were assaulted in a public place such as a parking lot, a transit bus/bus shelter or in the street
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@skitarii: autorka napisała zdanie, które znaczy mniej więcej tyle, że chłopak przechodzi na drugą stronę ulicy, żeby dziewczyna nie czuła się źle idąc za samą sobą. Gratulacje.
PS uważam, że to chore zachowanie, w życiu bym nie wpadł na to, żeby przechodzić na drugą stronę ulicy, bo ktoś mnie bierze za bandytę. Poza tym - jestem mężczyzną i nie uważam, że mnie nikt nie napadnie, dlatego jak ktoś za mną lezie