Wpis z mikrobloga

  • 28
1161 + 1 = 1162

Tytuł: Szybko, szybciej, najszybciej
Autor: Mikołaj Sokół
Gatunek: sport
Ocena: ★★★★★★★

Od lotniska Silverstone do Abu Zabi. Od Giuseppe Fariny i Juana Manuela Fangio do Lewisa Hamiltona i Maksa Verstappena. Od Alfy Romeo i Ferrari do Mercedesa i Red Bulla. Formułę 1 można streścić w trzech słowach: szybko, szybciej, najszybciej. Oto jej historia widziana Sokolim Okiem Mikołaja Sokoła, który obserwował z bliska niemal 200 wyścigów F1.


"Formuła 1"? Czy tam dzieje się coś poza jazdą w kółko?" Już wstęp Marcina Budkowskiego jest super, bo kto z fanów #f1 nie słyszał tego chociaż raz?

Pan Redaktor Sokół to jednak fachowiec jest. Wiadomo. Książka nie opowiada całej historii F1 jako takiej, ale te wybrane fragmenty są pełne konkretów i ciekawostek. Niczego innego się nie spodziewałam. Jest sporo miejsca poświęconego Kubicy. Moim nic nie znaczącym skromnym zdaniem trochę za dużo jak na tego typu pozycję, ale jest to też w jakiś sposób zrozumiałe. W końcu to pierwszy i jedyny Polak w tej dyscyplinie. Nic tu nie ma na sucho, jest pasja i miłość do tego sportu tak że po raz kolejny przeżywałam porażkę Massy a nawet nie jestem fanką Ferrari xD Ale też przy tym dramacie z 2008 roku brakowało mi tego z 2007...

Na BARDZO duży plus to, że zdjęcia (a jest ich mnóstwo) są podpisane (chociaż jest to zrobione w dziwnym stylu), co nie jest tak oczywiste jak mogłoby się wydawać.
Pół drobnego minusa to że nikt nie zauważył w redakcji, ze obniżyły się nieco tabelki ze wszystkimi mistrzami F1.


Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki #f1 #sportbookmeter
rassvet - 1161 + 1 = 1162

Tytuł: Szybko, szybciej, najszybciej
Autor: Mikołaj Sokół
...

źródło: comment_1648896860vEGczb8VvoejIfdKv9DLDA.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: biografie, wspomnienia
Liczba stron książki: 608

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Christo Stoiczkow (Christo Stoiczkow) - najnowsza recenzja usera user48736353001 ★★ (4.0 / 10) - Wpis »
2\. Opowieści z tafli NHL
  • Odpowiedz
Jest sporo miejsca poświęconego Kubicy. Moim nic nie znaczącym skromnym zdaniem trochę za dużo jak na tego typu pozycję


@rassvet Ile procent jeśli chodzi o zawartość to Kubica? Czy są to fragmenty łatwe do przeskoczenia? Wydaje mi się, że przez Wykop już jestem zmęczona Kubicą ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc nie chciałabym o nim jeszcze więcej czytać w książce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rassvet: ja trochę bardziej liczyłem właśnie na opisanie historii formuły z naciskiem na kluczowe/przełomowe momenty. Czy jestem zawiedziony? Zdecydowanie nie. Kawał dobrej lektury, aczkolwiek sam koncept jest dość trudny dla osób które wcześniej nie orientowały się w f1 za bardzo żeby sobie poukładać to w całość:)
  • Odpowiedz