Wpis z mikrobloga

Nie używam AWSa - kiedyś (jakieś 2 lata temu) coś się bawiłem, powyłączałem wszystko i włączyłem cost alert na 0.01 USD w razie czego. Dzisiaj rano dostaję maila z AWS, że budżet na kwiecień przekroczony i nabite mam 22 USD. Myślę WTF. Loguje się do panelu, a tam rachunek na prawie 300 USD. Widać, że 21 marca zostały utworzone 3 instancje EC2, a do tego jakieś subnety, security groups etc (screen w komentarzu). Jedynym sensownym wyjaśnieniem jest włam na konto, chociaż ciężko mi w to uwierzyć - miałem MFA, silne unikalne hasło itp itd. Będę pisał zaraz odwołanie - nie zamierzam tego płacić. Jak zmieniałem hasło i MFA to na skrzynkę dostałem z 10 maili, ale jak ktoś logował się z pewnie jakieś egzotycznej lokalizacji i tworzył instancje generujące koszty to 0 bo po co. (°°
Wrzucam ku przestrodze.
#cloud #amazon #aws #programowanie #devops
Drzamich - Nie używam AWSa - kiedyś (jakieś 2 lata temu) coś się bawiłem, powyłączałe...

źródło: comment_1648883085pKFA3UOgUGCblrGXMRLzih.jpg

Pobierz
  • 15
@Drzamich: tam jest podane ami wiec jak chcesz to mozesz to podac do supportu, z reszta jakbys sei skontakowal z suportem to by ci dokladnie wytlumaczyli co tam trzeba zrobic
@ponton: @xeosnar: @veracholera: @mmichal: wołam choć sprawa nadal niewyjaśniona, ale nie wierzę w jej zakończenie. Suport AWSa wydawał się być głuchy na prośby rozpatrzenia wniosku. Robili burdel w suport ticketach cały czas je kopiując, zamykając stare itd itp. Jednocześnie z opóźnieniem wysyłali mi monity o tym, że moje konto może być "compromised" i dwa razy zablokowali mi konto. Ciekawe czy to następstwo włamu czy mnie używającego aws-nuke. Jednocześnie