Wpis z mikrobloga

Ktoś tu wrzucał filmik kolesia, który podniecał się, że umie zrobić keto naleśniki (co wiadomo, że jest wyzwaniem).
Filmik chyba z 8 minut, a cały przepis to połączyć jajko i masło orzechowe w stosunku 10g masła na jajko i usmażyć.
Zrobiłem.
Jest niezłe, ale naleśniki to to nie są. Podobne do tych, które ja zwykle robiłem z jajka i śmietany, czyli dalej "naleśnikomlety".
Można spożywać, ale nie ma się czym podniecać. Plus taki, że robi się to błyskawicznie.
Na zdjęciu z nadzieniem ze śmietany 36 i czekoladowej odżywki białkowej bez cukru.
#keto
Pobierz
źródło: comment_1648801138oybYvPlAUtAKZrg12EAICh.jpg
  • 16
@wtstheone: ta... i jak chce zjeść naleśnika, to muszę przewidzieć to 3 dni wcześniej i lecieć do paczkomatu po specjalną mieszankę z Hogwartu. Panie, idź pan w #!$%@?. Jajko i śmietanka 36% jest git. Jajka nie czuć jak się da nadzienie o wyrazistym smaku. Dieta ma być prosta, bo inaczej nikomu nie będzie się chciało jej trzymać.
@ElCiesiel: Całe 3 dni nie wytrzymasz bez naleśników?XD Dałem przykład jak ja robię i jak mi smakuje, może ktoś skorzysta. Proponuje więcej dystansu:) Dodatkowo z tej mieszanki wychodzi bardzo dobry chleb i daje radę jako panierka do schabowych.
@wtstheone: Po prostu nie lubię przekombinowanych rzeczy. Jak zaczynałem z keto, to zrobiłem sobie w internecie zakupy: babka jajowata, mąka migdałowa, erytrol, guma ksantanowa, oko traszki, sproszkowane skrzydła nietoperza i cała masa innego badziewia, co to różne blogi rekomendowały do wypieków i innych przepisów, wciskając, że to trzeba mieć w kuchni jak się je keto. Większość tego tałatajstwa po roku poleciała do kosza. Strata czasu i pieniędzy. Gdyby te rzeczy były
@ElCiesiel: Rozumiem cię, dlatego mysle o carniworze, który upraszcza to jeszcze bardziej. Po prostu niektórym nie przeszkadza skomplikowanie i może moja informacja się przyda. Tyle i i aż tyle.
@ElCiesiel: Jeżeli chodzi o ta mieszankę, to jasne jest ona ostro przetworzone i ciągle myślę jak to ogarnąć, żeby jeść ze smakiem, a dodatkowo być na 100% "czystym" keto. Co jest nie tak z mąką migdałową, jest jedno składnikowa?
@wtstheone: nienasycone kwasy tłuszczowe, których dużo jest w orzechach po poddaniu obróbce termicznej utleniają się do tłuszczów trans i dostajesz od tego raka, brzuch Ci rośnie zamiast spadać, a zamiast czuć się lekko i pełny energii jak na keto powinno być, to łapiesz stany zapalne wszystkiego i czujesz się jak gówno. Ta twoja mieszanka na chlebek to samo. Generalnie temat rzeka. Ale przez takie głupoty promowane na podrzędnych blogach (bo można
@ElCiesiel: Dzięki, nie wiedziałem tego o mące migdałowej. To jak już się nowych rzeczy dowiaduje, to co jest nie tak z erytrolem, nic nie podbija (w porównaniu do stewii, która podnosi troche insulinę)?
, ale jakbym wrzucił ciasteczko na mące migdałowej słodzone erytrolem, to byłoby git


@ElCiesiel: Tutaj wymieniłeś w jednym zdaniu z mąką, więc tak się chciałem dopytać:) Mi tam brakuje dostępu do wołowiny z krów z wypasu łąkowego.