Wpis z mikrobloga

#wynajem #nieruchomosci #wroclaw #ukraina

Może mi ktoś powiedzieć na co liczą Ukraińcy, którzy teraz kierują się albo dopiero dotarli do Wrocławia? Miasto jest już zwyczajnie pełne, praktycznie nie ma mieszkań czy pokoi do wynajęcia. Czemu Ci ludzie nie rozjadą się po mniejszych miejscowościach? Przecież chyba lepiej wynająć sobie mieszkanie w mniejszej miejscowości niż spać na dworcu czy w przygotowanych schroniskach, prace będą mieli taka samą tu i tam, bo większość szuka zajęcia przy sprzątaniu czy kasjerach itp. Nawet jeśli mają rodzine czy znajomych we Wrocku to jeśli Ci nie są w stanie im zapewnić dachu nad głowa na długi okres czasu to na co oni liczą?
  • 40
@puto W idealnym świecie pewnie by tak było. Patrząc na to co się dzieje, jesteśmy długofalowo skazani na wspólną egzystencję obok siebie w naszym kraju. Dzieci tych Ukraińców staną się już pewnie Polakami, chociaż tyle dobrego.
@puto: Mimo wszystko większość z nich szuka dachu nad głowa na 2-3 miesiace z tego co widzę. Zdarzają się jednak i tacy co szukają lokum standardowo na minimum rok.
@Mr_Przyjemny: Ale jakich perspektyw na prace, jakie oni maja inne perspektywy w dużym mieście niby? Bez znajomosci języka, bez konkretnych umiejętności wymaganych na rynku polskim to większość z nich będzie pracowała w prostych zawodach, które tak samo dostępne są w małych miejscowościach. No przepraszam, ale taka jest brutalna prawda. Duże miasto im tutaj w niczym nie pomoże.
@Mr_Przyjemny: Dziwne podejście, Ci, którzy byli pierwsi i przyjechali tutaj stosunkowo szybko bez problemu mogli znaleźć lokum, ale ci którzy przyjechali tutaj tydzień temu albo dzisiaj to WTF, statystyki portali ogłoszeniowych nie kłamią. Oni serio wola spędzić kilka miesięcy na dworcu itd? Co oni wynajmą za minimalną przy takim skoku popytu i fizycznym braku mieszkań? Z tego co widziałem to mieszkania/pokoje jeszcze są, ale właściciele wola je trzymać nawet puste niż
@Mathas na Ukrainie tylko w dużych miastach są dobre warunki do życia a mniejsze miasta i wsie są prowincjami. Dużo Ukraincow przyjeżdżających do Polski myśli, że małe miasto to tak jak u nich dziura zabita deskami bez sklepu/asfaltu i infrastruktury. Z rozmow z Ukraincami w pracy dowiedziałem się że chwilę im zajęło ogarnięcie, że dostatniej u nas mozna żyć w mieście 20k ludzi i niczego ci nie brakuje niż wynajmować pokój w
@Bagiezta88: ja już zrezygnowałem z zakupów w biedzie, bo kolejki są ogromne i często sami Ukraińcy w sklepie xD Masakra, nawet zakupów nie da się zrobić w miarę normalnie xD To wiosną 2020 dało się szybciej zrobić zakupy niż dzisiaj xD