Wpis z mikrobloga

#allegro #prawnik #sadownictwo

Siema Mirki i Mirabelki, to co się przed chwilą #!$%@?ło to ja nawet nie XDDDD
Zamówiłem jakoś chyba w zeszłym tygodniu szkło do telefonu, a że cena taka sama jak z jakimś gównocasem to biorę. Towar przyszedł ale to na czym głównie mi zależało (czyli szkło) było porysowane. Myślałem że było to na tej folii ochronnej wiec olałem sprawę i nakleiłem, okazało się że jednak jest to na szkle. Napisałem do sprzedającego że no słuchaj mordo, szkiełko porysowane więc jak to możemy załatwić. On że chce zdjęcia. No pewka, zrozumiałem tylko jest tutaj mały problem, jestem kierowcą i będę za 3 tygodnie w domu XD Po kilku dniach suchych wiadomości od sprzedającego, wystawiłem negatywy, zdjęcia niżej. O HURR DURR 3 minuty nie minęło i chłop do mnie wydzwaniał z 30 razy. Ale że akurat na rozładunku byłem to wyjebka, potem pauzę kręciłem to se chciałem odpocząć. Oddzwaniam a typ do mnie z bomby: TAKICH JAK TY TO JA W SĄDZIE ZAŁATWIĘ ZA ZNIEWAŻENIE. Coś tam se #!$%@?ł poobrażał to się rozłączyłem xD Podesłałem mu zdjecia szkła bo mi ziomek na rampie udostępnił telefon, to chłop stwierdził że szkło jest naklejone na jakimś iphone i elo xD

Tak pół żartem pół serio, czy jakikolwiek sąd będzie brał pod uwagę komentarz na allegro, za "znieważenie"? XD Osobiście napisałem swoje odczucia w stosunku co do sklepu (a raczej jego kontaktu) i towaru który otrzymałem. Powiem szczerze że często zamawiam z allegro ale taką sytuację mam po raz pierwszy. W sumie przez 11 lat na allegro po raz pierwszy wystawiłem negatywa. Zawsze sprzedający pełna kulturka, coś #!$%@? to dosyłali drugi produkt jeszcze z przeprosinami. Jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błedy. Ale tutaj chłop odklejkę chyba zaliczył.
Bartekfk - #allegro #prawnik #sadownictwo

Siema Mirki i Mirabelki, to co się przed...

źródło: comment_1648747105Ll5FqR9eO9VgwCXUOo031n.jpg

Pobierz
  • 22
@Ilawa: Nie miałem możliwości zrobienia zdjęć w trasie. Mam dwa telefony ale jeden to stary trup. Po jego telefonie poprosiłem jakiegoś randomowego ziomka na rampie podczas rozładunku o telefon żeby zrobić na szybko zdjęcie. Po jego groźbach dla swietego spokoju przesłałem zdjęcia.
@Jelen_Szlachetny: Kilkukrotnie wspominałem w konwersacji o braku możliwości wstawienia zdjęć. Tak jak pisałem w poście. Przez blisko 3 tygodnie nie będę posiadał drugiego telefonu.
Co do gróźb, "Że spotkamy się w sądzie, że mam 15 minut na skasowanie opinii, że nie raz już takich załatwił"
@Bartekfk: myślałem, że te groźby były przed wystawieniem komentarza.
Ja w takiej sytuacji bym zgłosił reklamację, na prośbę o przesłanie zdjęcia ujawnionej wady napisałbym, że zdjęcie będę mógł przesłać dopiero za 3 tygodnie, ale sam fakt reklamacji zgłaszam niezwłocznie. Dopiero od reakcji sprzedającego na taką wiadomość, podejmowałbym decyzję o komentarzu. Bo jeśli było tak, że sprzedający odpisał, że jak dostanie zdjęcia, to wtedy ustosunkuje się do sprawy, a Ty oczekiwałeś bezwarunkowej
@Bartekfk: No ja bym się powstrzymał od określeń "olał"; "chamstwa" - to szczególnie, żeby nie dawać powodów do straszenia sądem. Bo do wystawienia opinii zawsze masz prawo, tak samo jak i sprzedawca ma prawo do założenia sprawy cywilnej. Nie bez przyczyny allegro nie pozwala używać w komentarzach słów zawierających "złodziej" "oszust" itd, żeby właśnie nie dochodziło do niepotrzebnych spraw sądowych.
@Jelen_Szlachetny: Napsałem w międzyczasie do supportu allegro i już ściągnęli moją opinie na temat sprzedającego. Czy według Ciebie cos takiego będzie git?
"Obsługa klienta zostawia wiele do życzenia. Szkło przyszło porysowane, przez kilka dni byłem zbywany i proszony przez sprzedającego o zdjęcia. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, jednak ze względu na charakter pracy byłoby to możliwe najszybciej za 3 tygodnie. Sprzedający straszy sądem za negatywną opinie."

Ewentualnie jak chcesz coś od
@Bartekfk: To ok.
Sama treść bez zastrzeżeń. Tzn wiesz... ja nadal uważam, że sprzedający nie zasłużył na negatyw, bo skoro poprosił o zdjęcie, to raczej chciał pozytywnie rozpatrzyć reklamację.

Swoją drogą ja się dziwię niektórym sprzedawcom, że im się chce użerać z takimi reklamacjami towaru za kilka/kilkanaście złotych. Bo w sumie co mu po zdjęciu? Będzie analizował w jaki sposób mogło dojść do rysy? Bez sensu, nie do udowodnienia.
@Jelen_Szlachetny: Też tak myslalem że sprzedajacy do tego podejdzie. Łączna cena tego to 15pln +kw. Wyjechałem w trasę po dostaniu paczki i nie pomyslałem żeby to fotografować w domu. Fakt moja wina. Anyway, w momencie kiedy dostał zdjęcia tłumaczy się że jest to z jakiegoś starego iphone- gdzie szkło dotyczy realme xD
@allegro_pl: Cześć Allegro, sprzedający dalej straszy paragrafami za negatywny komentarz xD Wczoraj miałem więcej czasu więc postanowiłem wyszukać firmę sprzedającego w googlu i pogrzebać trochę na FB. Generalnie sprzedający jest znany w internecie ze swoich pogróżek. To tylko dwa pierwsze lepsze linki, widziałem tego wiecej na grupkach na fb.
https://panoramafirm.pl/wielkopolskie,,pozna%C5%84,nowe_miasto,os._o%C5%9Bwiecenia,99_lok._62/jakub_szaj_jfm_akcesoria-zjfmfc_azt.html
https://www.cylex-polska.pl/firmy/jakub-szaj-jfm-akcesoria-12426729.html

Skoro ów sprzedający jawnie zastrasza absolutnie każdego za negatywną opinię to czy nie jest łamaniem zasad Allegro? W ten sposób
@Bartekfk: Twojego komentarza nie będę oceniał ale propos tego wezwania do sądu to może to zrobić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na jednej z grup dla sprzedających widziałem że niektórzy tak ogarniają negatywy, część klientów zaraz po piśmie z sądu usuwa ocenę, inni się sądzą. Jeżeli dobrze pamiętam to chłop pisał że wygrywał takie sprawy.