Wpis z mikrobloga

@pawel_187: Co? Nie. Skąd ten pomysł? Ja mowie o zwierzęcych instynktach i o ich wpływie na to, że człowiek od tysięcy lat w obliczu katastrofy ratuje samice i młode. A ty mi tu wyjeżdzasz już z politykowaniem¯_(ツ)_/¯ a rzeczywistość pokazuje wręcz odwrotnie. Jak już to się ogranicza rozród, jak w Chinach, niż do niego zmusza. No chyba, że w „jakimś” skrajnym katolibanie.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Znowu ten idiotyczny argument. Zrozum ze to ze pobor i dyskryminacja mężczyzn występuje na całym świecie to nie jest powod do zaakceptowania takiego stanu rzeczy, tylko wrecz przeciwnie, to jest powod do grzania tematu i chociaż minimalne wpłynięcie na opinie publiczna.

I wiadomo: każdy kto nie chce żeby mężczyźni bezcelowo ginęli na wojnie jako mięso armatnie, albo przypadkowi chwile, to przegryw xd


@Szalom: skąd wniosek że ja nie chce
  • Odpowiedz
Ja mowie o zwierzęcych instynktach i o ich wpływie na to, że człowiek od tysięcy lat w obliczu katastrofy ratuje samice i młode


@Hrabia_Horeszko: mój post wyżej.

to dlaczego na Bałkanach baby boom nie wystąpił po wojnie w latach 90?


Wytłumacz dlaczego tam „zwierzęce instynkty” nie zadziałały
  • Odpowiedz
Czym się od siebie różnią, że jedno ma bezwzględne prawo chronić swoje życie, a drugie nie?

@localoca: Możliwością rodzenia potomstwa. Tak, to jest aż tak pragmatyczny temat.

Wyobraź sobie że Ukraina ma 1000 osób. 500 kobiet i 500 mężczyzn. Zamiast kazać kobietom spieprzać a mężczyznom walczyć, robisz pobór bez patrzenia na płeć. Sporo osoób ginie.

Który kraj szybciej odbuduje populacje? Z 500 kobietami i 100 mężczyznami? Czy z 300 kobietami i
  • Odpowiedz
Który kraj szybciej odbuduje populacje? Z 500 kobietami i 100 mężczyznami? Czy z 300 kobietami i 300 mężczyznami?


@poprostumort: oczywiście że kraj z 300 kobietami i 300 mężczyznami. Chyba nie myślisz, że te kobiety, otoczone opieką w bogatych krajach Europy chętnie wrócą do domu zaraz po podpisaniu rozejmu?
  • Odpowiedz
@poprostumort: żaden. Jaką masz gwarancję że te kobiety nie są po 35? Oraz czy w ogóle wrócą odbudowywać kraj skoro nie będzie w nim mężczyzn.

To właśnie gdy całe rodziny by uciekały wraz z mężem dawałoby gwarancję że kraj by przetrwał. A nie te bezsensowne powtarzanie argumentu który podałeś
  • Odpowiedz
@poprostumort:

Czy wy naprawdę nie nie potraficie zrozumieć, że obecne narody to nie są neolityczne plemiona? W każdej dyskusji o poborze i wojnach pojawia się ten idiotyczny argument.

Błagam niech ktoś zatrzyma tą karuzele #!$%@? i argument "a wyobraź sobie 1 chłopa i 100 bab". Sorry, to tak nie działa i nie będzie działało, a każdy z przynajmniej 2 sprawnymi szarymi komórkami to rozumie.

Jednego chłopa i 100 bab będziesz miał
  • Odpowiedz
@dzangyl: co ma do tego ruski mir? to zielenski wydal taki rozkaz i to on powinien stanac przed sadem za zmuszenie mezczyzn do walki wbrew ich woli, podczas gdy wszystkie kobiety #!$%@? na zachod
  • Odpowiedz