Wpis z mikrobloga

@guru8: na szosowe rowery powinny być tablice rejestracyjne, żeby wam prawko zabrać i wymusić na was komunikację miejską XD

macie prawo drogowe w wiekszym ciulu niż putin konwekcję Genewską
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jechałem ścieżką, a kobieta wyjeżdżała z lewej strony, widok zasłaniały inne auta. Dała.mi numer telefonu, ale policji nie wzywaliśmy. Chciała ale chyba mi coś upadek poprzestawiał.
  • Odpowiedz
@chicken216: czyli miałeś pierwszeństwo (raz że przejazd, a dwa że byłeś po jej prawej). Dlaczego nie wzywales policji? Raz, że za utracone zdrowie powinieneś policzyć, a dwa za rower. A teraz może być po ptokach
  • Odpowiedz
@doznanie: A co z innymi rowerami? Tylko szosowe jeżdżą po drogach? xD
Rozumiem, że Pan Kierowca nigdy w życiu nie popełnił wykroczenia drogowego, jak ma ograniczenie do 50 km/h to jedzie nie więcej niż 50 km/h
A teraz mi podaj statystyki kto popełnia więcej wykroczeń drogowych, kierowcy czy rowerzyści i czyje wykroczenie jest bardziej niebezpieczne dla innych użytkowników drogi.
Poza tym to kierowcy powinni się bardziej przesiąść do komunikacji miejskiej,
  • Odpowiedz
@guru8: Z moich obserwacji to owszem - w 95% to ciasnoportki na szosach jeżdżą drogą, jeżeli obok jest ścieżka rowerowa. A co do statystyk "kto popełnia więcej wykroczeń" - to ja prosiłbym o przytoczenie statystyk liczby aktywnych rowerzystów i aktywnych kierowców. Bo bez tego porównywać to sobie można cyferki co najwyżej do celów masturbacji.
  • Odpowiedz
@Rachey: wystarczy porównać wypadki z udziałem rowerzystów
Sprawcami są częściej kierowcy samochodów.
Gdy sprawcą jest samochodziarz to częściej cierpi rowerzysta. Zależność ta nie występuje gdy sprawcą jest rowrzysta.
Warto też podkreślić że za prawie 45% wypadków gdzie sprawca jest rowrzysta odpowiadają dzieci oraz osoby powyżej 60 roku życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
moich obserwacji to owszem - w 95% to ciasnoportki na szosach jeżdżą drogą, jeżeli obok jest ścieżka rowerowa


@Rachey: bardzo wiarygodne źródło. Umysł człowieka piszącego ciasnoportki. Badanie chłopskim rozumem na pewno bylo obiektywne i uprzedzenia naukowca amatora nie wpłynęły na wynik
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: No to porównujemy:
Kierowcy samochodów osobowych byli przyczyną 1719 wypadków z rowerzystami, powodując 71 zgonów, a jednocześnie rowerzyści spowodowali 1221 wypadków, w których zginęło 76 osób. Możemy również w statystykach znaleźć, że nie spowodowali oni ani jednego zgonu w wypadku z pieszymi, więc nie trzeba się martwić zafałszowaniem danych w tym kierunku.
Czyli statystycznie, to rowerzyści powodują WIĘCEJ sytuacji skutkujących śmiercią.
@Tymajster: bo ciasnoportki, które nie rozumieją,
  • Odpowiedz
@chicken216: ostatnio jechałem po drodze rowerowej z górki na szosie i babka mi wyjechała z lewej samochodem na środek drogi rowerowej - na szczęście dałem radę wyhamować i zatrzymałem się kołem przy drzwiach. Trzeba niestety być czujnym i mieć dużo szczescia :/
  • Odpowiedz
@Sisal: przerzutka nie jest problemem. Jeśli kolega uszkodził widelec (to tak jakby samochód uszkodził oś - nie pojedzie bez ryzyka). Rowery są delikatniejsze i czasem droższe od samochodów...
  • Odpowiedz
@Miszor669: co to za chore podejście? Jeżdżą jak fajtłapy czyli jak? Wolno? Środkiem drogi?
No i co z tego - nigdzie nie ma nakazu jazdy 50, jest OGRANICZENIE do 50, więc jak jedziesz 20 to też nic Ci się nie dzieje złego.

Problem leży wyłącznie w Twojej mentalności i tym że łatwo się przyzwyczajamy do dobrego więc taki rowerzysta na drodze po pół roku gdy było zbyt zimno żeby wychodzić na dwór, wydaje się intruzem na "mojej drodze".

Prawda jest taka że siedzisz w samochodzie i jesteś lekko zdenerwowany, bo musisz uważać na wiele sytuacji na drodze a tutaj trafia się rowerzysta, który wymaga pewnego wysiłku i skupienia żeby go ominąć. To powoduje dodatkowy stres i stąd negatywne skojarzenie, że "rowerzysta na drodze
  • Odpowiedz