Wpis z mikrobloga

Mamy ostatni dzień marca 2022 r. i nadal można napotkać na natalistyczne ,,argumenty" typu: ,,Obecnie są najlepsze czasy do życia, nic tylko płodzić nowych ludzi, nigdy nie było takiej sielanki na planecie Ziemia" xD

Tymczasem: ,,Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział, że 1/4 część światowej populacji - dwa miliardy ludzi - żyje obecnie na obszarach objętych konfliktami zbrojnymi, świat stoi w obliczu największej liczby gwałtownych konfliktów od 1945 roku.
Co najmniej 274 mln ludzi będzie (w tym roku) potrzebowało pomocy humanitarnej" – przywołał szacunki ONZ Guterres.
W opinii Biura Narodów Zjednoczonych stanowi to wzrost o 17 proc. w stosunku do roku 2021"

https://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/8391698,onz-2-mld-ludzi-zyje-na-obszarach-objetych-konfliktami-zbrojnymi.html.amp

Jeżeli myślisz, że jesteś wyjątkowy/wyjątkowa, bo się urodziłeś/aś w Polsce, to mylisz się! Bo bieda i problemy będą się tylko z biegiem czasu nawarstwiać, a zła sytuacja na wschodzie będzie oddziaływać na inne kraje. Kryzys migracyjny z Afryki Północnej dotknie tzw. ,,cywilizowany świat" gdyż Afryka jest uzależniona od dostaw żywności (których będzie dużo mniej) dewastujące w skutkach zmiany klimatu, kryzys ekonomiczny, który od wybuchu pandemii nie ustaje, a wręcz przeciwnie, będzie dużo więcej biedy w Europie. To tylko niektóre z przyjemności, które rozpłodowcy serwują swoim obecnie płodzonym potomkom. Nie wspominając już głębiej o nieuniknionych chorobach, śmierci, rozczarowań, kryzysach i zaburzeniach psychicznych, których to w przyszłości będzie coraz więcej, głównie wśród młodzieży - eksperci nie mają wątpliwości. Polecam zainteresować się tym psychologicznym tematem, żeby dowiedzieć się na czym stoimy jako ludzkość, zamiast żyć jak typowi nataliści, czyli bez wysiłku intelektualnego.

#antynatalizm #efilizm #swiat #wojna
  • 37
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@P35YM1574: @mimiron: Jakieś podstawy że ludzkość się kiedyś skończy na sto procent? Xd przez miliardy lat życie się nie kończyło tylko ewoluowało ale antynatalki przegrywy wiedzą że kiedyś się na 100% skończy i przywołują śmierć cieplną wszechświata xDxDxD i dlatego ja mam nie posiadać potomstwa bo jacyś ćwierćinteligenci z piwnicy powołują się na hipotetyczny koncept który ma nastąpić za ponad 10^106 lat xD. To absurd tak samo jak cały antynatalizm
  • Odpowiedz
@fapowiczowski: Takie pytanie - czy natalisci Ci w jakiś sposób przeszkadzają? Czy przez nich jest Ci gorzej? Rozumiem, że przez tworzenie dzieci aktualnie panuje wojna. Jest to argument żelaznej logiki, którego nie da się zbić, bo gdyby nie było ludzi, nie byłoby również wojny. Czy nie jest przypadkiem tak, że szkalujesz natalistów, bo nie popierają Twojej racji i rodzą dzieci? Ciebie też ktoś urodził, dzięki czemu możesz teraz żyć. Jeśli bardzo
  • Odpowiedz
@Mechisto:

Jeśli bardzo Ci to nie pasuje, to dobrze wiesz, że zawsze istnieje wyjście z tego problemu.


Typowy natal detected obyś swojemu gówniakowi nie musiał tego mówić.
  • Odpowiedz
@Mav: a kto mówi, że ty masz nie posiadać potomstwa? Mówię jedynie, że decydowanie się na potomstwo jest niemoralne, natomiast mnóstwo innych rzeczy też jest niemoralne a ludzie je robią. Nikt tutaj nie mówi o zakazywaniu. Antynatalizm mówi o dobrowolnym zrezygnowaniu z prokreacji. Po drugie dlaczego mnie obrażasz od ćwierćinteligentów z piwnicy, skoro nie dałem ci do tego ani jednego powodu? Nie panujesz nad emocjami? Po trzecie nie musimy sięgać po
  • Odpowiedz
@Mechisto:

Do reszty pytań się odniesiesz?


Po co skoro nie zrozumiesz małpko?

Ale Ty również nie masz żadnego prawa do zakazywania płodzenia dzieci tym, którzy tego chcą


Oczywiście również jestem za wolnością dopóki nie grasz w ruletkę cudzym życiem.
  • Odpowiedz
@Zerero: Ach, wyzywanie od małpek. Wszyscy siebie jesteście warci. Plaskoziemcy, katolicy, antynatalisci i inni skrajni zwolennicy dowolnej wymyślonej teorii. Jak kibole. Nie chcesz tłumaczyć - nie tłumacz. Żyj w swojej banieczce przekonany o swojej wyższości i o tym, że tylko Twoja strona ma rację, a reszta to lemingi. W sumie dopóki żyjecie w takich kółeczkach wzajemnej adoracji, to mi nie przeszkadzacie. A raczej nie zaczniecie wylewać swoich teorii na ulice jak
  • Odpowiedz
@Mechisto: No nie wiem kto tu żyje w bańce skoro nie zauważyłeś 999 wpisów natali, którzy napisali takie same pierdoły co ty oraz zostali 999 razy merytorycznie pokonani.
  • Odpowiedz
@Zerero: Tak zostałem merytorycznie pokonany, że usłyszałem tylko, że jestem małpka i nic nie zrozumiem. Świetny sposób dyskusji. No ale wlicz mnie sobie do statystyki jako "merytorycznie pokonanego"
  • Odpowiedz
@Mav

Jakieś podstawy że ludzkość się kiedyś skończy na sto procent?


Sam sobie odpowiedziałeś w tym wpisie na to. Ale bardzo prawdopodobne jest to, że nastąpi to znacznie wcześniej. Tak więc Twoje rozplenianie się nie ma sensu, robisz to bez celu jak robak na dnie oceanu implikując przy tym problemy wynikające z podstawowych rzeczy opisywanych przez antynatalizm.
  • Odpowiedz
@vejnn:

typ wyżej pisał że hurdur żeby egzystować trzeba pracować


Odwrotnie - żeby pracować, trzeba najpierw egzystować, czyli egzystencja musi być wymuszona, aby powstały potrzeby, które poprzez pracę będą zaspokajane. Tak to działa w rzeczywistości.

Trzeba by mieć świat z wywróconymi prawami fizyki, bez zasady zachowania energii


Właśnie chodzi o to, że wszechświat, w którym niestety żyjesz, opiera się na fatalnych zasadach i nie nadaje się do tego, aby istniała w
  • Odpowiedz