Wpis z mikrobloga

Kiedy wolicie rezurekcje?

U nas była kiedyś na 6 a teraz jest na 20 i to nie to samo. O 6 były petardy, strażacy odpalali syrenę i biły dzwony i grała orkiestra. Było też zimno, a w chmurze kadzidła można było wyczuć każdą jego nutę. Lud szedł w rytm basu podczas pieśni " Zmartwychwstał Pan". Dopiero wtedy było czuć zmartwychwstanie na swojej skórze. A potem wracałeś, czekał na Ciebie baranek w masełku i z listkiem bazylii na futerku. Wszyscy zasiadali i delektowali się jedzeniem, by potem gdzieś razem się wybrać. A o 20?

O 20 wszyscy są już zmęczeni, bo msza trwa jakieś 3 godziny. Najpierw liturgia światła. Potem msza i w końcu ktoś przypomina sobie, że jednak zmartwychwstał. Nikomu jednak nie chce się czekać do zmartwychwstania, które następuje na końcu.

A wy jak lubicie?
jmuhha - Kiedy wolicie rezurekcje?

U nas była kiedyś na 6 a teraz jest na 20 i to ...

źródło: comment_1648700774c9zyfyNWr3bmfjbqfjtwuk.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • Rano 75.7% (802)
  • Wieczorem 24.3% (258)

Oddanych głosów: 1060

  • 122
@Wokawonsky ciekawe jak to wygląda ze strony formalnej? Parada gejów-milion zaświadczeń, pozwoleń, koszty zabezpieczenia itd. Procesja w Boże Ciało-telefon od proboszcza do komendanta milicji? Oświeć mnie.
ciekawe jak to wygląda ze strony formalnej? Parada gejów-milion zaświadczeń, pozwoleń, koszty zabezpieczenia itd. Procesja w Boże Ciało-telefon od proboszcza do komendanta milicji? Oświeć mnie.


@nikita1: nie mam pojęcia. Masz jakieś info, że Kościół nie musi mieć zaświadczeń?
narodowcy mogą urządzić marsz, homoseksualiści mogą urządzić paradę, hare krishna mogą urządzić procesję, więc dlaczego chrześcijanie mają mieć zakaz urządzania procesji, która trwa znacznie krócej niż marsz narodowców lub parada homo?


@Wokawonsky: Jestem przeciwnikiem wszystkich przez Ciebie wymienionych parad czy procesji.
nie, dlatego tobie jako ekspertowi zadałem pytanie.


@nikita1: Chociaż na tle ludzi ślepo plujących na wiarę chrześcijańską wyróżniam się jakąś znajomością tematu i zdrowym rozsądkiem, daleko mi do eksperta w tej dziedzinie
Jestem przeciwnikiem wszystkich przez Ciebie wymienionych parad czy procesji.


@xer78: Więc może najdzie się ktoś jeszcze, kto uważa tak samo jak Ty i założy partię, na którą będziesz mógł oddać głos. Na razie musisz się pogodzić z tym, że marsze/procesje/parady istnieją. Ja chciałem tylko podkreślić, że taka procesja w Boże Ciało, która trwa godzinę (ludzie wychodzą z kościoła, robią kółko i wracają) to lajt przy marszu niepodległości lub homo paradzie, gdzie
@Wokawonsky Ja nie pluję na ślepo ale mam trochę doświadczenia. W Polsce: darcie ryja o 6 bo rezurekcja, boze cialo: pol miasta zablokowane, polamane drzewka, co niedziela dzwony i o 12 codziennie melodie na pol miasta, koleda: pukanie do drzwi czy chcemy oferte jak fotowoltaika, o religii katolickiej w szkole nie wspomne. Londyn 5 lat:.... nic.
@nikita1: I to, co napisałeś, to wcale nie jest plucie na ślepo xD

darcie ryja o 6 bo rezurekcja

Nikt nie drze ryja, bo cała msza odbywa się w kościele, dopiero później dzwony zadzwonią przez 5 minut i tyle masz hałasu xD bardziej prawdopodobne, że może cię obudzić karetka lub #!$%@? patus pod blokiem, ale ty oczywiście winisz chrześcijan, że zakłócają twój antychrześcijański gimboateistyczny spokój

boze cialo: pol miasta zablokowane

Poza
Więc może najdzie się ktoś jeszcze, kto uważa tak samo jak Ty i założy partię, na którą będziesz mógł oddać głos. Na razie musisz się pogodzić z tym, że marsze/procesje/parady istnieją.


@Wokawonsky: A uczestnicy procesji pogodzili się z faktem innych marszy/procesji/padad? Bo coś mi się nie wydaje.
Dlaczego ja "muszę" a oni nie?
A uczestnicy procesji pogodzili się z faktem innych marszy/procesji/padad? Bo coś mi się nie wydaje.

Dlaczego ja "muszę" a oni nie?


@xer78: A czemu Ci się nie wydaję? Uczestniczę w procesjach i nie mam nic do tego, że inne grupy chcą się przespacerować, jeśli mają takie prawo.
@xer78: Oni też muszą się pogodzić z istnieniem innych marszy, nie tylko Ty. I to, że takie marsze i pochody istnieją i odbywają się bez większych spin, oznacza, że ludzie się z tym godzą.