Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 201
Mam 2 kolegów antyszczepów - rusofili a poprzez nich pośrednio kilkudziesięciu kolejnych których wypociny dostaje na signalu.
Co 15 minut wysyłają mi jakieś nagrania cyt. "z mediów w wolnych krajach" czytaj Białoruś (np.
https://youtu.be/t9iDikmYEwQ)
chiny lub jakieś Indie z regionami gdzie do dziś kamienuje się kobiety a lincz jest społecznie usprawiedliwiony i często tolerowany przez służby.
Pomijając kwestie kłamstw propagandy które każdy może łatwo zweryfikować oni wciąż maja tą wiedzę tajemną, której "zwykle bydło nie widzi bo ogląda tv a my tylko niezależne kanały wąsatego kuca na niezależnych stronach"
Zawsze ich teksty nacechowane są takim specyficznym tonem, w zamiarze ironicznym i *freethinkerskim*

Zawsze mnie zastanawia u tych wszystkich piewców wolności białoruskiej i kacapskiej, którzy dorabiają się w uk (literalnie na zmywaku albo jeżdżąc angielskim dostawczakiem) potem budują domy w Polsce, czemu to nie Białoruś im to wszystko daje? Czemu wybierają ten polski bantustan, męcząc się w tym zasyfionym zachodnim niewolnictwem burdelu, płacąc krocie za budowę, narażając dzieci na zachodnia proamerykańską propagandę a uprzednio z tymi dziećmi mieszkają 10 czy 20 lat w uk?
Czemu latami zapieprzają u Janusza w Polsce będąc okradanymi przez samych Januszy jak i polski US/zus by płacić horrendalne raty kredytów gadając w międzyczasie o Niebiańskiej Jerozolimie na Ukrainie i śmiercionkach?

Przecież mateczka Rosja albo siostra Białoruś czeka z całym dobrodziejstwem pełnej wolności. Dekady mieli na to mogłi nawet nie płodzić tych swoich skazanych na polskie piekło dzieciaczków.

Znacie takich ludzi, nie wierzę że nie.

#ukraina #wojna #bialorus
  • 38
  • Odpowiedz
@mitchumi: Co prawda to żaden kolega, ale wiem przynajmniej o jednej osobie na świecie, która faktycznie zrezygnowała z życia w zgniłym Zachodzie i pojechała do Ługańska. Na Instagramie wrzuca swoje fotki z... Ługańska. Miałbym to w dupie, ale zaśmieca jedną z grupek rosyjską propagandą i robi to też jego żona. Ale przynajmniej żyją zgodnie ze swoimi (#!$%@?) przekonaniami.
  • Odpowiedz
  • 3
@mitchumi Mam takiego sąsiada antyszczepa. Jak czytam, jego wysrywy to mózg staje. Jest za wolnością, samodzielnym myśleniem, ale krytykuje ludzi chodzących w maskach. Jak wybuchła wojna, to pisał wysrywy o tym, że Europa nie interesuje się wojnami w innych częściach świata, tylko konfliktem u sąsiada. Mam wrażenie, że tacy ludzie na siłę muszą coś wymyśleć.
  • Odpowiedz
@mitchumi: @jezus_z_kabaretu: jak rozmawiać z takimi ludzmi? Bo też mam taką dwójke w swoim otoczeniu która wierzy w laboratoria broni biologicznej na Ukrainie. Do tego katole i ich argumentem jest to, że „papież poświecił Rosje”, a Rosja w historii nie zaczęła żadnej wojny. Nie wiem jak z nimi rozmawiać. Odrazu mówią, że nie znam sie na historii, albo bym poczytała coś. Heh
  • Odpowiedz
@omatko: wiesz co? ja staram się być otwarty - po części zgadzam się np. z tym, że martwimy się tylko tym co mamy w naszej bańce polsko-zachodniej. Czytam - aby mieć opinię - również newsy na irańskich, indyjskich, arabskich ale nie traktuję tego zero-jedynkowo
Rewelacje naszych mediów w ten sposób weryfikuję. DOPUSZCZAM inny punkt widzenia lecz oni niestety nie.
Jestem zaszczepiony 2x ale absolutnie sprzeciwiam się stygmatyzacji przeciwników szczepień. Oni mnie
  • Odpowiedz
Znacie takich ludzi, nie wierzę że nie.


@mitchumi: Znam i najlepsze jest to, że znam ich świeżo na miejscu, bo w uk.

Mam w swoim otoczeniu trzy osoby, które są kolejno mieszankami antyszczepów, szurami od masztów, pro pis, anty zachód i w nich jest właśnie ten jeden gość, o którym piszesz, mniej lub bardziej. Widzę go od czasu do czasu, głównie na przystanku autobusowym (znam go od trzech lat, a siedzi
  • Odpowiedz
  • 0
Dlatego że USA, i Zach. Europa dorobily się na koloniach, niewolnictwie i wojnach. Nikt im krajów nie #!$%@?ł, narzucili światu swój system finansowy i czerpią z niego garściami. W wyścigu po bogactwo i godne życie startowali z dużo lepszej pozycji niż byłe kraje ZSRR. To tak pokrótce.
  • Odpowiedz
Znacie takich ludzi, nie wierzę że nie.


@mitchumi: Niestety poznałem takiego w pracy. Nie da się mu przemówić do rozumu, że putin to zło. Kiedy zaczęła się wojna, zaczęły się jego argumenty w stylu whataboutismu - "A jak Ameryka bombardowała to było dobrze?". Czasem przeplecione z " A bo na Ukrainie to są naziści, są Banderowcy i Zachód im pomaga i my też im pomagamy jako Polska. W ogóle to Wołyń."
  • Odpowiedz
@mitchumi: Ten charakterystyczny, głupio-przemądrzały ton jest strasznie irytujący. Wg. mnie jest to, używana świadomie lub nie, technika manipulacji i sposób na narzucenie komuś swojego zdania, a przekaz jest taki, że "ja mam rację, a ty jesteś zaślepionym idiotą, jeśli w ogóle to kwestionujesz".

Tak wypowiadają się "eksperci" z tego środowiska i ludzie ich słuchający tym przesiąkają, albo i nawet łapią się na te szuryzmy w pierwszym miejscu dlatego, że są wyjątkowo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dal_:

która wierzy w laboratoria broni biologicznej na Ukrainie

Czemu mieliby nie wierzyć, czy podsekretarz stanu USA to też ruska onuca?
szpongiel - @dal_: 
która wierzy w laboratoria broni biologicznej na Ukrainie
Czemu m...
  • Odpowiedz
antyszczep, choć rzekomo tylko przeciwko szczepionce covidowej


@takiSe_wyk0pek: ci, co tak gadają próbują tylko tłumaczyć swe #!$%@? zachowanie. Jakby mamusia nie zaszczepiła w dzieciństwie, to dziś by i tych podstawowych szczepionek nie przyjeli.
  • Odpowiedz