Wpis z mikrobloga

Wczoraj widziałem się ze znajomym, który ma firmę sprzątająca. Biura, budynki użyteczności publicznej, hale, magazyny.

W biurach pracują kobiety, hale i magazyny obsada mieszana z przewaga mężczyzn.

Powiedział, że od dwóch tygodni nikt się nie spóźnia, nie marudzi, nie grozi zwolnieniem, grafik na soboty i niedziele ma już zapełniony do czerwca.

W końcu uczciwie ludzie zaczynaja pracować na swoje prawdzie premie a on nie martwi się czy w poniedziałek przyjdą mu wszyscy na czas.

#ukraina #praca #bezrobocie
  • 68
Pocałuj mnie w onucę. I nie wyzywaj mnie synku, synku bo nie każdy tu ma 19 lat. Akurat uwierzę że kasjerka znalazła lepszą pracę.


@brajanek95: To co się twoim zdaniem stało z tymi Polkami? :) Od dawna markety miały problem ze znalezieniem pracowników, ogłoszenia wisiały bardzo długo.
@cotidiemorior: nie, ty uogólniasz że jak ktoś twierdzi że ludzie wzięli się do roboty bo jest konkurencja na rynku pracy to znaczy że jest januszem wykorzystującym ludzi, załóż firme zatrudnij polaków i płać im więcej za to samo, jak nigdy ludzi nie zatrudniałeś to nie pisz wysrywów o januszach biznesu
jak nigdy ludzi nie zatrudniałeś to nie pisz wysrywów o januszach biznesu


@siodemkaxx: bo co? Myślicie, że jesteście jakąś świętą kastą, której nie wolno krytykować?

jak ktoś twierdzi że ludzie wzięli się do roboty

Tak było, nie zmyślam. Wcale ten ktoś nie twierdzi, że Janusz płakał bo nie mógł łamać prawa pracy i ograniczać praw pracowników a teraz jest zachwycony bo może to robić.
łakał bo nie mógł łamać prawa pracy i ograniczać praw pracowników a teraz jest zachwycony bo może to robić.


@cotidiemorior: xDDDDDDDDD jak łamie prawa pracowników to niech go pracownicy zgłoszą do inspekcji pracy, jak zatrudniasz kogoś kto ewidentnie sie #!$%@?ł a teraz zobaczył że jest konkurencja w postaci ludzi którzy chętnie będą na jego stanowisku pracować ( i nie #!$%@? za mniej bo ukraińcy nie są tańsi od polaków) i się
@siodemkaxx: jak zatrudniasz kogoś kto się #!$%@? to możesz go zwolnić bez problemu i zatrudnić lepszego. No ale do niedawna wymagało to podniesienia stawki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do tych Ukraińców to ja to wiem przecież. W rodzinie ostatnio jeden wielki biznesmen budowlaniec płakał przy wódce jak to ich nienawidzi bo trzeba im 25 zł na godzinę płacić. xD
W rodzinie ostatnio jeden wielki biznesmen budowlaniec


@cotidiemorior: to fajną masz rodzine xD

go zwolnić bez problemu i zatrudnić lepszego.


@cotidiemorior: w wielu branżach masz tak że nie masz kogo zatrudnić dlatego trzymasz takich którzy robią mniej ale robią, podniesienie pensji nic nie zmienia bo są prace w których polacy nie chcą pracować i za 25zł, dlatego je wykonywali ukraińcy których też w ostatnich latach już brakowało...
te same prace