Wpis z mikrobloga

Ruskie czołgi mają dużo amunicji składowanej w okolicach wieży


@crash210: otóż amunicja w wieży jest specjalnością zachodnich czołgów.

@FIFA07: Normalne. Ruskie czołgi mają automat ładowania, a cała amunicja jest zgromadzona w karuzeli pod przedziałem bojowym i niczym nie osłonięta. Co więcej, jest to amunicja rozdzielnego ładowania (pocisk + ładunek miotający osobno), a ładunki nie są w metalowych łuskach, tylko w workach z palnego materiału.
@MostlyRenegade: No uprościłem temat, chodziło mi że poradzieckie czołgi mają z tym problem bo wożą dużo amunicji, nieosłonietej w okolicach łączenie wieży. Ale ogólnie tam mają poupychane tej amunicji w tych czołgach tyle, że szansa na #!$%@? amunicji jest i tak spora.
@MostlyRenegade: A kolejne 22 sztuki tak: jak na pic rel. Wbrew pozorom karuzela ma sporo zalet. Czołg jest lekki i ma małą sylwetkę, a przy założeniu, że używasz go zgodnie z przeznaczeniem czyli stoisz frontem do wroga i masz wsparcie piechoty, wcale nie tak łatwo jest trafić w amunicję. Dwa, że przy penetracji pancerza czy to pociskiem podkalibrowym, czy strumieniem kumulacyjnym, załodze bardzo często jest już wszystko jedno czy wieża poleci,
Pobierz
źródło: comment_1648571956fOSe7RTlF9dVTiK00DkLtH.jpg
@MostlyRenegade: 6 sztuk, w opancerzonej, oddzielonej od załogi skrzynce z osłabionymi panelami.

ale mimo to wolałbym siedzieć w takim Leo2 niż w ruskim naleśniku

No raczej.( ͡° ͜ʖ ͡°)