Wpis z mikrobloga

@O_B_E_Y: nielegale to "osoby w procesie rejestracji" XD Cóż, pożyteczni idioci to zawsze osoby wykształcone i otwarte:

https://wiadomosci.wp.pl/pozyteczni-idioci-putina-z-polski-szokujace-dane-6744703933364832a

Ukraina wygrywa wojnę informacyjną, ale w Polsce nasila się aktywność prorosyjskich organizacji. Wykorzystują przy tym dobre intencje Polaków i mylenie szacunku dla kultury czy języka rosyjskiego z uleganiem propagandzie Putina. Z badań wynika, że podatność na takie opinie może dotyczyć nawet 28 proc. przedstawicieli środowiska akademickiego.

@O_B_E_Y: i cyk, klasyczna kalka z angielskiego gdzie forsuje się że "illegal immigrants" jest be i to są "undocumented immigrants", chociaż w przepisach wciąż używa się terminu "illegal aliens", który zastąpiono imigrantami z tego samego powodu.
@O_B_E_Y mnie zawsze rozwala mówienie naokoło typu "osoby z doświadczeniem uchodźczym"
Czyli menel to "osoba z doświadczeniem alkoholowym" a leniwy grubas (tak, chlip, chlip, też mam chorą tarczycę i wiem że to nie ich wina) jest "osobą w kryzysie kalorycznym"?
@jbc_wszystko też mi się ta ulotka nie podoba, ale jak już chcesz im coś wytknąć, to chociaż się nie kompromituj. Agresja/inwazja zawsze jest "na", np. inwazja na Amerykę, agresja na Polskę, mimo że mówimy "w Polsce", "w Ameryce". Ech, to polskie szkolnictwo w najlepszej jakości... xD
@krave: już od pewnego czasu takie potworki funkcjonują w języku
bezdomni - osoba w kryzysie bezdomności
inwalidzi/niepełnosprawni - osoba z niepełnosprawnością
kobieta - osoba z macicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)