Wpis z mikrobloga

Najnowsza mapa od #wolski, komentarz poniżej:


Generalne konkluzja: Rosjanie zbierają siły na rundę II w postaci próby zajęcia minimum całego południa Zadnieprza. Obecna bierność wynika z tego że ogarniają bałagan i na nowo planują operacje oraz podciągają świeże siły. IMHO nie będą w stanie otoczyć Kijowa oraz wyjść na Mikołajów - Odessę tym co mają. Tutaj Ukraińcy już wygrali ALE tak jak pisałem wyżej - mam wrażenie że będzie runda II.
Kijów - Zachód
Dalej nie widzę kotła. Na razie wydaje się że próba zajęcia drogi Iwanki -Dymer się nie udała zaś atak UKR jest mniej ambitny i idzie w kierunku Borodzianki od północy. Na innych odcinkach - raczej stabilnie. Nie jestem w stanie potwierdzić rzekomego wbicia sie w obroną RUS w Buczy lub Hostomelu
Kijów - wschód.
Tak się wszyscy podniecali wizją kotła od zachodu że uciekło popisowe lanie jakie sprawili UKR RUS na wschodzie Odrzucono Rosjan o około 40km od Kijowa do tego wygląda na to że nastąpiła deblokada drogi na Czernihów.
Czernihów
Ja nie wiem kto tam dowodzi ale serio po stronie UKR mamy niesamowitą piękna i skuteczną obronę - próba okrążenia Czernihowa przez RUS skończyła się popisowym laniem jakie zgarnęła jedna bGB. Niemniej oborńcy są już zmęczeni stąd zapewne próba oczyszczenia drogi do miasta.
Wschód
Rosjanie z grubsza kontrolują tylko dwie arterie komunikacyjne do czołówek na kierunku kijowskim. Sumy - ponad połowa nie zdobyta.
Charków
Bez zmian
ATO/OON
Tutaj widać jakiś progres jeszcze u Rosjan - niestety przeszli Izum na północy a w zasadzie obeszli i próbują kontynuować marsz na południe. Sewerodonieck w zasadzie w worku. No południu - wszędzie ustabilizowana linia frontu - UKR zdecydowanie pilnują żeby autostrada Zaporoże -Donieck nie była pod kontrolą ognia artylerii RUS. Front raczej stabilny jak na razie.
Mariupol
Mocno średnio - Rosjanie próbują rozciąć obronę na trzy sektory które będą likwidować. Jeszcze im to nie wyszło ale niestety kwestią czasu jest kiedy wyjdzie.
Krym i na północ
Ta cała "kontrofensywa" to nie była na Chersoń a na północny zachód od niego gdzie RUS cofają się dość szybko. Sam Chersoń teoretycznie jest już pod kontrolą ognia artylerii UKR. Nie wiem czy UKR będą zdobywać miasto - zobaczymy.

#wojna #ukraina #rosja #wojsko
willard - Najnowsza mapa  od #wolski, komentarz poniżej:

SPOILER

Generalne konk...

źródło: comment_1648382654Md2IEhi49xzduqzPTYCXQp.jpg

Pobierz
  • 7
@willard: Wolski trafił z jakąkolwiek prognozą na tej wojnie? Lubię gościa posłuchać, widać, że zna się na wojsku ale mam takie wrażenie, że on jest bardziej takim specem od militariów. Zna fakty na temat sprzętu, uzbrojenia, liczebności armii i doktryn militarnych, umie odczytać sytuacje na polu bitwy ale średnio sobie radzi z wyciąganiem wniosków i tworzeniem prognoz. Albo zwyczajnie ma za małą wiedzę bo jak pokazał ten konflikt to dużą rolę
Wolski trafił z jakąkolwiek prognozą na tej wojnie?


@LocalGuyWhoLifts: Analiza to nie przewidywanie przyszłości jak u wróżki tylko poszukiwanie najbardziej prawdopodobnego scenariusza. Nikt nie ma szklanej kuli, Wolski pisał od listopada że Rosjanie na serio rozwijają SZ do inwazji i sam obstawiał... 50/50 czy wejdą, bo to jest kwestia decyzji politycznej. Jak ktoś szuka wyroczni to jej nie znajdzie ¯\_(ツ)_/¯ Wolski jest bardzo dobrym cywilnym OSINTowcem. Tylko tyle i aż tyle.