Wpis z mikrobloga

#internet #bydgoszcz #ukraina

Od jakiegoś czasu mam kontakt z trzema Ukrainkami, które przyjechały tu z dziećmi. Trafiły na kogoś, kto udostępnił im 2 mieszkania w niewielkiej kamienicy. Łącznie 12 osób tam mieszka. Poprosiły o pomoc w ogarnięciu internetu. Wiem, że to nie jest najważniejsza ich potrzeba, ale jednak dzieci w obcym kraju czują się nieswojo i fajnie żeby mogły te głupie bajki pooglądać. Poza tym wszystkie trzy już zdążyły znaleźć sobie pracę, jedna nawet dwie, także nie liczą na socjal. I teraz sytuacja taka, że wiem, że UPC ma ofertę z darmowym internetem dla uchodźców, ale niestety pod tym adresem w Bydgoszczy nie mają pokrycia. Ja się kompletnie na tym nie znam, bo nigdy nie załatwiałem tego sam dla siebie, więc poradźcie mi jaki internet będzie najtańszy i jak wygląda cała procedura montażu i czy trzeba coś wcześniej przygotować samemu?
  • 3
@marek31: musisz się dowiedzieć jaki operator działa w tej kamienicy. Na klatce na bank są ulotki firmowe ;). Pewnie jak nie Upc to vectra działa w tym miejscu. No i ja mysle ze jednak net to jest rzecz pierwszej potrzeby :D, pewnie i tak maja go w komórkach ale tak czy siak w domu się przyda. Możesz ewentualnie sprawdzic oferty operatorów komórkowych - dostajesz router, wkładasz karte sim i korzystasz .