Wpis z mikrobloga

Od stycznia mam prawko a od miesiąca auto, stare bo stare opel astra... Ost czuje zniechęcenie do jazdy bo chyba nie umiem załapać ruszania z diesla i czasem gasnie mi na krzyżówkach ;/ (tak, każdy mi tłumaczy ze więcej gazu powinnam dawać i wg że to jednak starsze auto a nie takie z kursu).. Głupio się czuje pisząc takie błahostki..

#motoryzacja #samochody #prawojazdy
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cirilla1989: Ogólnie to każde sprzęgło reaguje inaczej, każde łapie w innym miejscu bez różnicy czy to diesel czy benzyna. Możesz sobie łatwo wyrobić pamięć mięśniową który to dokładnie moment ćwicząc na jakimś parkingu i puszczać powoli samo sprzęgło, bez gazu, do momentu ruszenia i powtarzać do znudzenia aż ogarniesz.

Dodatkowo taki mały protip ode mnie na przyszłość jak już poćwiczysz puszczanie samego sprzęgła. Ogólnie to wszystko siedzi w Twojej głowie,
  • Odpowiedz
@Venzey: no ja na prawko nie uczyłam się na pamięć mięśniową bo to zawodne a i tak mi na egzaminie zgasł bo zerwałam sprzęgło, inne auto a człowiek na światłach chciał mieć tempo jak inni kierowcy (na szczęście nie wytrąciło mnie to z równowagi i zdałam za pierwszym podejściem). Staram się właśnie ruszać tak jak mówisz - żeby ruszyć... No ale właśnie... Jak w poscie
  • Odpowiedz
@alvaroZcamaro: Kwestia wtrysku i pojemności. Mpi są jak galareta na jałowych, diesle twarde jak skała. Jak ruszam moim 360 konnym wolnossącym benzynowym V8 na wielopunkcie, to nawet on na tych jałowych jest jak galareta i przy ruszaniu bardzo łatwo go zdusić, gdy diesel ciągnie nawet i bez gazu.
  • Odpowiedz