Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: Czy wiecie, że w większości MLM (przynajmniej w tych, o których słyszałem), żeby utrzymać obecny poziom musicie realizować targety sprzedaży (zupełnie jak w korpo XD)? Będąc na najniższym szczeblu w piramidzie sprzedającej powiedzmy szampony musisz sprzedać minimum 20 szamponów w miesiącu, bo inaczej tracisz status partnera, lub jakieś punkty (zależy od piramidy). Gdy natomiast wejdziesz na poziom brązowej porcelany i ODBIERZESZ wymarzonego Mercedesa w leasingu, to target wynosi już powiedzmy 200 szamponów w miesiącu (suma sprzedaży całego Twojego teamu). Wystarczy, że nie dobijesz do targetu, i żegnaj mercedesie, żegnaj prestiżowy tytule ¯\(ツ)_/¯.
Dodajmy do tego fakt, że przeważnie produkty oferowane przez MLMy są 3-4 krotnie droższe niż takie same produkty popularnych marek.

Co z tego wynika? Cóż... Zdecydowana większość uczestników piramid kupuje swoje własne produkty za swoje własne pieniądze, byle tylko realizować targety co miesiąc. Kończą potem spłukani i z kartonami rupieci, których nie da się upłynnić, bo są za drogie ¯\
(ツ)_/¯

Wynika z tego również to, że nawet jak któryś minionek z dołu drabinki zdołał zwerbować kilkoro naiwnych i wskoczył poziom wyżej, to wystarczy poczekać, aż ci na dole dodadzą dwa do dwóch i przestaną zamawiać produkty, żeby realizować target.

Z innej beczki: Liczę, że dzięki Sebkowi temat piramid finansowych stanie się popularniejszy, a przez to więcej osób będzie miało świadomość czego się wystrzegać i jakie "okazje biznesowe" omijać szerokim łukiem. Jest nadzieja, że działalność Sebastiana może wyjść światu na dobre, choć nie tak jak by sobie tego życzył.

#mlm #sebcel #piramidafinansowa
jonasz787 - Ciekawostka: Czy wiecie, że w większości MLM (przynajmniej w tych, o któr...

źródło: comment_1648281212sEnUJC2fiBlNLkjCO7fon0.jpg

Pobierz
  • 12
Czy wiecie że


@jonasz787: Od ponad 7 lat piszę o MLMowych piramidach finansowych na wykopie. Chyba od niedawna jesteś na tagu #mlm? Większość mojej aktywności to komentarze odpowiadające na pytania zadawane przez wykopków odnośnie MLM. Mieliśmy tu wcześniej innych MLMowych Sebastianów, jak np Jacek Paciorek, Piotr Parafiniuk, Piotr Blandford, Michał Alczyszyn. Wrzuciłem 3 wpisy z tagiem #sebcel właśnie po to, żeby zainteresować tematem MLM ludzi śledzących Sebastiana. Jeżeli trafiłeś gdzieś
@renalum: Tag śledzę od dawna i oczywiście znajoma jest mi Twoja twórczość ( ͡° ͜ʖ ͡°). Samymi piramidami interesuję się od czasów Lyonessa, więc będzie pewnie parę lat. Uważam że robisz super robotę edukując wykopków na temat piramid finansowych.
Z reguły nie udzielałem się w tych tematach, ale Seba chyba przełączył we mnie jakiś przełącznik xd.
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie założenie podcastu/yt poświęconego tematom
jonasz787 - @renalum: Tag śledzę od dawna i oczywiście znajoma jest mi Twoja twórczoś...

źródło: comment_1648294947oY0CTWx6alfyVXlNg8o9es.jpg

Pobierz
@jonasz787: Z MLM'em to jak z call center, zakładając typowe przykłady tych zespsutych branż. Niby legalne, ale zajebiście nieetyczne, w obu tych "profesjach" należy klepać formułki aby zmanipulować jelenia a w dodatku te typowe spotkania MLM wyglądają jak sekta normalnie. I tutaj w zdecydowanej większości promują swoje produkty czy usługi jako oferty pracy (lub wyłapują na grupach Facebookowych, najczęściej związanych z pracą dla studenta lub o zarabianiu online, oczywiście publiczne grupy),
@jonasz787: wciąganie do mlm znajomych, najbliższych, lub pośredniczenie w ich rekrutacji, sprzedaż g... wartych produktów w cenach top na bazie relacji rodzinnych, czy towarzyskich. Co może być gorsze niż zarabianie na innych, bazując na uczuciach i zaufaniu. Pomijając ludzi pokroju Sebastiana, duża część "pracujących w tej "branży"" to wykształcona kadra, posługująca się wiedzą pozyskaną w trakcie prawdziwych szkoleń np. dot. psychologii, wywierania wpływu i manipulacji. Tacy ludzie są bardziej niebezpieczni ponieważ
może powinniśmy połączyć siły?


@jonasz787: Moje zajęcia pochłaniają całkowicie czas i z tego powodu nigdy nie założyłem strony internetowej czy grupy na fb, nie wspominając o nagrywaniu filmów. Prowadzenie takich mediów oznaczałoby dużo pracy. Więc nie zanosi się, żebym zaczął działać ponad to, co tutaj, na wykopie, na szybko skrobnę.

chodzi mi po głowie założenie podcastu/yt


Zgadzam się, że fajnie byłoby, gdyby powstał kanał yt. Ale pod warunkiem, że osoby podejmujące
Czyli sami sobie kupują coś np. za 100 zł, co jest normalnie warte 50 i magazynują te rupiecie w chałupie?


@paltonas: „Kupowanie” to w rzeczywistości obowiązkowe wpłacanie pieniędzy przez uczestnika do piramidy finansowej. Uczestnik musi wpłacać pieniądze każdego miesiąca, taki jest warunek uczestniczenia w MLMowej piramidzie. Rosnący stos produktów w mieszkaniu uczestnika jest skutkiem ubocznym obowiązkowego wpłacania pieniędzy do piramidy. Produkty są tylko rekwizytem maskującym transakcję wpłacania pieniędzy do piramidy przez