Wpis z mikrobloga

Hej! Czy ktoś może orientuje się, jak wygląda sytuacja z prowadzeniem samochodu na terenie Norwegii, który jest zarejestrowany w Polsce na członka rodziny? Na stronie MSZ jest następująca informacja "Nie wolno kierować pojazdem mechanicznym zarejestrowanym poza Norwegią, jeśli nie ma w nim właściciela." Nie jestem pewien czy ten przepis dotyczy osób mieszkających na stałe w Norwegii czy także turystów. Dodatkowo, wydaje mi się nierealne by każdy w takiej sytuacji przepisywał samochód na siebie, czekał na wydanie nowego dowodu rejestracyjnego itd. tylko po to by chwilę pobyć sobie w Norwegii. Czy ktoś z Was ma jakąś wiedzę na ten temat? Napisałem już do toll.no, ale czekanie na ich odpowiedź może trochę zająć, dlatego chciałem się jeszcze kogoś poradzić. Dodam tylko, że mam zamiar poruszać się tym samochodem na miejscu około 2 tygodnie, do miesiąca. Honorują może coś w stylu pisemnej zgody właściciela, jest jakiś formularz na to? Z góry dzięki za odpowiedź!

#norwegia #przepisydrogowe #przepisy #samochody
DosKapp4 - Hej! Czy ktoś może orientuje się, jak wygląda sytuacja z prowadzeniem samo...

źródło: comment_1648218665nxNUkqxOi4rcwT8ow2tvXN.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@DosKapp4: to inaczej, tak długo jak w NO masz status turysty to nie potrzebujesz niczego poza upoważnieniem/pozwoleniem od właściciela pojazdu do wyjazdu za granicę (ale wątpię aby to ktokolwiek sprawdzał).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DosKapp4: generalnie jeśli jesteś rezydentem to nie możesz i koniec. Jeśli jesteś turystycznie powinieneś mieć ze sobą notarialne potwierdzenie użyczenia pojazdu. Tyle
  • Odpowiedz