Wpis z mikrobloga

Dramatyczny apel ukraińskiego generała do okupantów.

Jeszcze przed rozpoczęciem wojny obiecałem mieszkańcom miasta, że w razie wojny wraz z Azowem będę bronić Mariupola. Tak się złożyło, że spotkałem wojnę w Odessie, z jakiegoś powodu byłem pewien, że ten konkretny kierunek jest ważny dla rosyjskich okupantów, ale się myliłem.

Dziś w doszczętnie zniszczonym mieście pozostało wiele dzieci, które, jeśli teraz nie zostaną uratowane, umrą w najbliższych dniach, czas ucieka.

Apeluję do rosyjskich okupantów - daj im możliwość wywiezienia dzieci z Mariupola, zamiast żyjących jeszcze dzieci ofiaruję siebie.

Tak, proszę o wpuszczenie mnie do Mariupola w celu odebrania dzieci i zorganizowania ich przeprowadzki. Potrzebuję trzech dni w mieście. Na ostatnim punkcie kontrolnym w drodze powrotnej z dziećmi poddaję się.

Jestem generałem policji, który bezpośrednio w latach 2014-2018 organizował opozycję przeciwko tobie w obwodzie donieckim.
Zostałem uwzględniony na waszych listach sankcyjnych.
Jestem na twojej liście poszukiwanych.
Zorganizowałeś na mnie zamach, aby mnie wyeliminować.
Dziesiątki twoich zginęło, a tysiące twoich wspólników zostało zatrzymanych z moim udziałem.
Jestem dokładnie tym generałem, który być może jest najbliżej słynnego pułku Azowa.
To moja osobista inicjatywa.
Moje życie należy wyłącznie do mnie i oddaję je w zamian za życie dzieci, które wciąż pozostają w Mariupolu.

Wiaczesław Abroskin


#swiat #europa #ukraina #rosja #bialorus #wojna #mariupol #ciekawostki
contrast - Dramatyczny apel ukraińskiego generała do okupantów.

Jeszcze przed rozp...

źródło: comment_1648154563U1C7AkANgX5IkoIEBEAHMb.jpg

Pobierz
  • 16
@contrast: Jeżeli inni nie mają odwagi zrobimy to my POLACY Z WIACZESŁAWEM ABROSKINEM. ZBIERZMY GRUPĘ 300 POLAKÓW POD MARIUPOLEM, W ŚRODKU TŁUMU WIACZESŁAW ABROSKIN ŻEBY PRZENIEŚĆ DZIECI DO AUT KTÓRE BĘDĄ STAŁY POD MARIUPOLEM.NIECH NA OBRZEŻACH CZEJA BARDZO DUŻO AUT ODPALONYCH Z KIEROWCAMI. POKOJOWO WCHODZIMY IDZIEMY I NIE ZAPRZYMUJEMY SIĘ. OTACZAMY SCHRON Z DZIECMI. WIACZESŁAW ABROSKIN PRZYGOTOWUJE DZIECI DO WYNIESIENIA. I WYCHODZIMY.ONI W ŚRODKU OSLANIANI. JEDZOEMY WSZYSCY PRZED I ZA ZEBY