Wpis z mikrobloga

Cześć, wczoraj odebrałem auto od mechanika i dzisiaj pojawił się problem. Zapaliła się kontrolka oleju i awaria systemu ESP. Obrotomierz zaczął falować. Teraz przy uruchamianiu silnika obrotomierz działa tylko na 1s. Zamieszczam link do nagrania w YouTube. Odrazu po pojawieniu się kontrolek pojechałem do mechanika podpiął komputer wymienił akumulator na nowy bo mówił że za małe było napięcie. Mówi żeby jeździć teraz żeby auto rozruszać (samochód stał prawie pół roku w warsztacie zanim go odebrałem) i nie mam się czym przejmować bo wykasował błędy.

Ktoś z was doradzi co robić?

Nie za bardzo mnie cieszy jeżdżenie z palącymi się kontrolkami. Koszt naprawiania auta 7 tysięcy i następnego dnia usłyszeć że to starsze auto to tak może się dziać i to normalne tylko trzeba jeździć obserwować (,)

https://youtu.be/52uF6wGmfv4

#passat #mechanikasamochodowa #mechanik #motoryzacja
  • 30
  • Odpowiedz
@Yoshi3000 powiedz tylko , że nie byłeś u mechanika we Wrocławiu. Znam jednego co ładnie w CH ludzi robił. Mi chciał silnik wymienić zamiast naprawić bezpiecznik za 20gr. Bezpiecznik od osprzętu silnika
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly: tarcze, klocki, zaciski, wymiennik ciepła, alternator, rozrząd, akumulator, filtr powietrza, filtr oleju, naprawa wtyczki czujnika temperatury, czyszczenie prowadnic (podobno wszystko nowe)
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly: tarcze, klocki, zaciski, wymiennik ciepła, alternator, rozrząd, akumulator, filtr powietrza, filtr oleju, naprawa wtyczki czujnika temperatury, czyszczenie prowadnic (podobno wszystko nowe)


Pół roku to sporo jak na takie usterki, diagnozowali coś mocniej, szukali czegoś? Rozbierali auto, jakie miałeś z nim problemy przed naprawą?
  • Odpowiedz
@ryzykantos: zrobiony w miesiąc niecałe pół roku później stał u nich bo z poczatkowych 3 tysięcy, później 5 w dniu odebrania auta 7800 finalnie zrobili niby rabat i zapłaciłem 7000
  • Odpowiedz