Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto kupował lub niedługo kupuje nieruchomość (dom/mieszkanie) we Włoszech? Ewentualnie interesuje mnie też Hiszpania oraz Portugalia.

Mam kilka pytań i będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Np. jakie są główne zaufane portale ogłoszeniowe w danym kraju, jak wyglądają sprawy ze strony podatkowej (czy jest katastralny itp), na co warto zwrócić uwagę, czy polecają jakieś strony z przydatnymi radami, itd itd.

#nieruchomosci #wlochy #italia #hiszpania #portugalia ewentualnie #azory
  • 18
@kiedysniebylembordo: wiem o co chodzi z hiszpania, ale generalnie w Polsce tez sa instrumenty prawne idace w tym kierunku. Np. ochrona posiadania w przypadku wyzucia (nie bada sie wlasnosci - samo faktyczne posiadanie). Nie analizowalem dokladnie jak to ma sie do prawa w hiszpanii ale wydaje mi sie, ze jest zblizone.

+ tozsame zawieszenie eksmisji w Polsce od juz ponad 2 lat.
@kiedysmialemtubordo: Czyli "wiem o co chodzi z Hiszpanią, ale nic nie powiem o Hiszpanii, a zamiast tego zasugeruję, że w Polsce to w sumie jest równie #!$%@?, choć nie analizowałem tego dokładnie, więc może tak, a może nie, ale wydaje mi się, ze jednak tak".

Kurła, zawieszenie eksmisji w PL a fizyczna niemożliwość #!$%@? bandy zaćpanych żuli z mojego własnego lokalu w ESP to faktycznie identyczna sytuacja.
Kurła, zawieszenie eksmisji w PL a fizyczna niemożliwość #!$%@? bandy zaćpanych żuli z mojego własnego lokalu w ESP to faktycznie identyczna sytuacja.


@kiedysniebylembordo: No owszem, w obu musisz udowodnić od kiedy siedzą.

Protip: nie trzymać nierucha pustego - zakładając, że faktycznie ma się kasę to choćby zatrudnić gosposię do jego ogarniania. No chyba, że lubi się smród niewietrzonego miesiącami i niemytego mieszkania na początek wczasów.
to też chciałbym wiedzieć swoją drogą- czy to nagłośnione pojedyncze przypadki w Hiszpanii?


@MatthewDuchovny: Hiszpania ma w #!$%@? większe problemy niż mityczni ocupas: w #!$%@? wysokie bezrobocie wśród młodych, w #!$%@? wielu NEET-ów, rozpadający się system usług, bycie Hiszpanią.

Ogólnie to określ co chcesz osiągnąć i jaki jest tego cel. Co innego jak chcesz po prostu nieruchomość mieć gdzieś-tam by w razie czego #!$%@?ć, co innego jeżeli marzysz o byciu programistą
@Filipterka25: "mityczni ocupas" xDDD "Wg ostrożnych szacunków 100-120 tys lokali" a ten bredzi o "mitycznych problemach". Brzmisz jak trader21, ten też się w kółko do Hiszpanii przenosi i nie może przenieść.

PS. Nie prosiłem o protipy anonów z internetu, lubię trzymać puste lokale, moje pieniądze to moje pieniądze i generalnie .... się. :)
@Filipterka25: myślałem o tym aby np. Mieć mieszkanie podzielone na dwie części. Jedna (75%) na wynajem na stałe a mała (25%) do przyjazdu na wakacje albo na parę miesięcy sezonowo.
Ewentualnie pół roku pusty a pół roku byłbym tam na zimę. Ale idealny scenariusz to ten pierwsze ale wymaga większego wkładu.

Ten pomysł ze znalezieniem grupki Polacy w X spoko.
Ewentualnie pół roku pusty a pół roku byłbym tam na zimę. Ale idealny scenariusz to ten pierwsze ale wymaga większego wkładu.


@MatthewDuchovny: Jak może być zadupie, to Sycylia pełna jest bardzo tanich domków do remontu. I mean w cenie samochodu, i wcale nie porszaka, choć akcje "dom za jeden euro" to coś w stylu gorących mamusiek w naszej okolicy. Region Caccomo to protip, o ile nie przeraża kogoś koszt wyłożenia koło
@Filipterka25: Sycylia spoko chociaż zbyt niestabilna geopolir6cxnie się wydaje. Klimat będzie się ocieplał i mogą tam dochodzić setki tysięcy imigrantów.
Dlatego pewnie coś na południe od Neapolu. I tak pracowałem zdalnie więc pół godziny pociągiem od lotniska jakiegoś które ma połączenie z polską i byłoby git ;)