Wpis z mikrobloga

@drhab: Nikt nikogo nie zaorał. Bardzo fajna debata, merytoryczna na argumenty, kulturalna. Nie kupili mnie panowie marynarze szczerze mówiąc, bo podstawowe pytanie brzmi: Skoro NATO dysponuje potężna flotą i ma plan na Bałtyk, to po co my mamy się kosztować teraz na rozbudowę floty, kiedy od nas się oczekuje wystawienia jednostek lądowych?
@crash210 po to żeby zachować rodzaj wojsk jakim jest marynarka. Tu chodzi też o to że kasując ją do zera w razie potrzeby nie masz jak jej odtworzyć. Natomiast jeśli dysponujesz 1-2 okretem i 2-3 okretami podwodnymi to masz chociaż na czym robić manewry raz do roku plus masz marynarzy. W razie chęci rozbudowy masz fundament. Wiesz o tym że bazą do stworzenia 12 dpanc ss było 2000 wojakow z 1dpanc ss?
@puto: Ale tu nie ma dyskusji czy likwidować całkiem, czy zostawiać. Tylko mowa jest o zakupie fregat i ogólnie o rozbudowie floty. Ja uważam, że bardziej przydałby nam sie jak już na Bałtyku okręty podwodne, ew. większa ilość lekich patrolowców.
@callver34: No ale NATO co jak co flotę i lotnictwo ma dobrze rozbudowane. Bałtyk jest mały, sami i tak tego nie obronimy, łatwo będzie Rosjanom zniszczyć nasze fregaty. Dla mnie to jest błędna alokacja środków w tym czasie. Nie mówię że ogólnie rzecz biorąc flota jest bezuzyteczna, bynajmniej. Tylko w tym gorącym czasie mamy inne priorytety niż flota.
@crash210: spoko, nie słuchałem wywiadu. Odpowiedziałem tylko na twój komentarz, myślałem że odnosi się do kasacji tego rodzaju wojsk co poniektórym się takie coś marzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@drhab: najlepszą odpowiedzią na kwestie MW jest obecny konflikt na Ukrainie i marginalne nie mające praktycznego wpływu na wynik konfliktu wykorzystanie floty czarnomorskiej FR.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smogulf: zwróć uwagę na ukształtowanie brzegu na Ukrainie, a w Polsce. Dalej zdolności do minowania wód przybrzeżnych. Gdyby nie całkowita kontrola sfery morskiej Ukrainy przez Rosję oraz skuteczne ataki rakietami klasy Cruise przez Rosję. Dostawy sprzętu dla Ukrainy mógłby by się odbywać drogą morską. Plus prowadzenie wymiany handlowej. Najpierw należy postawić naszej MW zadania na poziomie strategicznym i dostosować środki na poziomie taktycznym. Wg. to obrona wybrzeża przed otworzeniem kolejnego frontu,