Wpis z mikrobloga

@Credek: ziomek z supportu na pewno wie wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Komunikat wydał japoński oddział PlayStation, informując o "awarii PlayStation Network oraz PS Store". Trwają prace nad naprawieniem błędu. Wygląda na to, że problem z łączeniem z PSN może być szerszy - niezwiązany tylko z dzisiejszą aktualizacją firmware'u PS5.

@Makurise:
@SpiderFYM I #!$%@? tam prawda że nie związany z najnowsza aktualizacja. Wczoraj jeszcze wszystko działało. Dzisiaj polecial update firmware'u i nie działa. Więc niech mi już tu smutow nie sprzedają... XD
@Credek: Posiadanie najnowszej wersji systemu nie jest obowiązkowe, bo możesz przerwać ściąganie aktualizacji (jest póki co opcjonalna). Poza tym nie ufaj w ciemno temu co mówi ci support. Osoby, która pracują na infolinii nie są od ekspertami od sieciowej infrastruktury. Mają jakiś zestaw formułek i gotowych odpowiedzi i korzystają z niego.
@redemptor ale co mam im nie ufac? Sam w It robię i też mi się zdarzyło sprawę #!$%@?... Odpaliło się po tym kilkadziesiąt telefonów. No i cóż zrobić? ¯_(ツ)_/¯ No nic nie zrobisz, trzeba dupe spiąć i ogarnąć sprawe...
@redemptor a zapomniałem. Jak wychodzi aktualizacja oprogramowania to do póki nie aktualizujesz to Cię nie połączy z PSN. Więc bez update'a o graniu online możesz zapomnieć... ¯_(ツ)_/¯
@Credek: No popatrz, a wczoraj grałem sobie w GT7 mając tę aktualizację ustawioną na pauzie. ;)

Generalnie są 3 typy aktualizacji:
- wymagane do połączenia z PSN
- początkowo opcjonalne, po kilku dniach wymagane
- opcjonalne (o ile jakaś nowa gra nie zawoła o aktualizację firmware)
@redemptor ale ja też grałem sobie w knacka po tym update'cie, tylko nie wiedziałem że z ziomeczkami nie pogram w CoD'a bo #!$%@? sprawę. Zawsze po prostu robię aktualizacje jak wychodzą i nie zastanawiam się przy tym czy pojawi się jakiś problem czy nie. A Tu wczoraj zdziwko ¯_(ツ)_/¯