Wpis z mikrobloga

jaki darmowy odpowiednik #inventor polecacie? Raczej proste detale, ale też nie tulejki. Obecnie używam #fusion360 na hobbystycznej licencji, ale potrzebuję użyć w pracy, a nie jestem typem złodzieja. Ograniczenia w drukowaniu rzutów, też nie są bez znaczenia, bo w zaprzyjaźnionej ślusarni pracują raczej ludzie starej daty.
#cad
  • 9
@bbr555: ogólnie to freecad jest dosyć potężny jak uda ci się ogarnąć jego tragiczny UI.
A jak umiesz opisać kształty wzorami to jest też openscad ale nie pamiętam jakie pliki wyrzuca.
@Bogdan_Adamiec_: @ZaQ_1: no to jak freecad jest najlepszym darmowym rozwiązaniem, to chyba pozostaje zakup licencji. Ja w tym nawet ogarnąłem UI i nie było tragiczne. Ale to wiązało jak chciało. Albo dwa wiązania w jednym miejscu, albo wcale. Czasem udało się wyprostować ręcznie, czasem nie.
@Felonious_Gru: za FAQ:

Czy program Fusion 360 jest bezpłatny?

Program Fusion 360 jest bezpłatny dla hobbystów, do zastosowań niekomercyjnych i dla kwalifikujących się start-upów.
@Bogdan_Adamiec_: Miałeś kurczę racje, całkiem przyjemnie i sprawnie udało się narysować wszystko co chciałem. Jak poprzednio podchodziłem do freecada, to robiłem nawet mniej skomplikowane elementy i krew mnie zalewała.