Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, mój ojciec był ubezpieczony w UNIQA, było to ubezpieczenie grupowe pracownicze, dwa lata temu miał wypadek (podczas pracy w domu) i złamał kręgosłup,(dwie operacje) był ruchomy ale wykluczony z pracy i w trakcie leczenie zmarł(tydzień temu). Nie zdążył złożyć dokumentacji do ubezpieczyciela (czekał na wypis ze szpitala z zakończenia leczenia) o przyznanie odszkodowania. Na infolinii dowiedziałem się że nie należy się nic rodzinie choć młodszy brat opiekował się ojcem bo tego wymagał, wniosek z dokumentacją został wysłany, ciekawy jestem jak zareaguje ubezpieczyciel, moje pytanie czy w razie odmowy ubezpieczyciela warto z tym iść do sądu? czy raczej odpuścić? ciekawy jestem waszych opinii dziękuję i pozdrawiam.
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #odszkodowanie #prawo
  • 5
  • Odpowiedz
@#!$%@?: skoro był ubezpieczony w uniqa to "grupówka" miała swojego opiekuna, skontaktuj się z pracodawcą (księgowość/kadry) aby wskazali kto z ramienia Uniqi jest pośrednikiem, po czym zwróć się o pomoc do pośrednika, który bierze kasę za obsługę tejże grupówki
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: dziękuje, tak zrobiłem przez ramie kadrowej poszła dokumentacja (zakończenie leczenia wraz z całą dokumentacją przebiegu leczenia) na infolinii pośrednik nie był w stanie na 100% potwierdzić czy będzie się należało rodzinie ubezpieczenie z tytułu wypadku/leczenia/operacji. Kazała dzownić na infolinie Uniqa, tam na słuchawcę dostałem informację że jeśli ojciec nie zdążył złożyć papierów (jak miał zdążyć jak czekał na koniec leczenia) to nic nie przysługuje jedynie za śmierć ubezpieczonego. Dodam że
  • Odpowiedz
tam na słuchawcę dostałem informację że jeśli ojciec nie zdążył złożyć papierów (jak miał zdążyć jak czekał na koniec leczenia) to nic nie przysługuje jedynie za śmierć ubezpieczonego


@#!$%@?:
jeżeli zgon nie był związany z leczeniem to może się po prostu z konsultantem nie zrozumieliście. Co prawda trzeba by było OWU zobaczyć, ale z reguły jest tak, że jeżeli chorujesz - a potem z powodu tej choroby umierasz, to przysługuje ci jedno
  • Odpowiedz