Wpis z mikrobloga

kolejny absurd życia w tym raju. chcesz zapłacić za prąd? zapomnij że zrobisz to onlajn, trzeba poginać kilometry do jakiegoś biura i w międzyczasie trzeba też wymienić walutę bo płacić można tylko walutą która nie obowiązuje w cambodży ¯\_(ツ)_/¯
#raportzpanstwasrodka #popaswpieprz
  • 18
  • Odpowiedz
@wataf666: ciesz sie majster ja mieszkam w takim miejscu ze najblizej mam 80 km pge , i to jeszcze taki zascianek ze 3 lata mi zajelo zanim ogarnalem nowa umowe z nimi i nowe podłączenie, wiec chyba nie masz najgorzej ;-)
  • Odpowiedz
@wataf666: Z tego co się orientuję to w Kambodży można płacić za prąd online za pomocą na przykład takich aplikacji jak ABA Mobile co widać w załączonym linku. Tylko z niezrozumiałych dla mnie przyczyn to nie działa we wszystkich prowincjach Kambodży póki co.
roo-bin - @wataf666: Z tego co się orientuję to w Kambodży można płacić za prąd onlin...
  • Odpowiedz
@wataf666: Kurna ile oni tam mają tych walut haha.A może tam płacenie w tych batach to jedna z opcji do płacenia i po za tym można płacić też w miejscowych walutach.Albo prąd jest z Tajlandii i dlatego w batach.Ciężki temat ^^
  • Odpowiedz
@wataf666 , @Vegasik69 : to akurat nie jest absurd. Możliwość płacenia tajskim bahtem w Kambodży i (a także khmerskim rielem w Tajlandii) ma ułatwić handel pomiędzy tymi dwoma krajami i jednocześnie wykluczyć spekulantów i oszustów przy wymianie. Działa to od 2018 roku i wszyscy, którzy z tego korzystają są zadowoleni. Często bywam w prowincji Trat, to jest właśnie ta prowincja granicząca z Kambodżą w miejscu gdzie po drugiej stronie niedaleko jest Koh
  • Odpowiedz
@wataf666: czyli Gapcio musiał wymienić około 2$ żeby zapłacić za prąd?
Druga sprawa czy każdy mieszkaniec tego kokongu musi jechać motorkiem pod jakieś wzniesienie żeby zapłacić za prąd jednocześnie modlić się żeby go nie zajechać?
  • Odpowiedz