Wpis z mikrobloga

Profesor UW oskarżany o molestowanie przechodzi na emeryturę Na emeryturę przechodzi oskarżany o molestowanie seksualne profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Krystyna Kacpura z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny uważa, że odsunięcie językoznawcy od zajęć jest zbyt łagodną karą, a uczelnia powinna powiadomić prokuraturę. "Gazeta Wyborcza" napisała w poniedziałek, że znany językoznawca został oskarżony przez byłe studentki i doktorantki o molestowanie seksualne. Językoznawca to profesor Uniwersytetu Warszawskiego i do zeszłego roku honorowy przewodniczący Rady Języka Polskiego. Przez lata był osobą często udzielającą się w mediach. Na wniosek siedmiu kobiet sprawę zarzutów zbadała specjalna rektorska komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji. Okazało się, że pokrzywdzonych kobiet jest więcej. Najstarsze przypadki molestowania pochodzą sprzed ok. 30 lat, najnowsze - sprzed dwóch - czytamy w dzienniku. Komisja uznała skargę za wiarygodną


Źródło cytatu: https://wiadomosci.wp.pl/profesor-oskarzany-o-molestowanie-przechodzi-na-emeryture-6749989689133824a

Domniemanie niewinności w praktyce co do podejrzeń do molestowania przez mężczyznę wobec kobiety , przedstawione oczami przedstawiciela młodej Lewicy, do osądzenia kogoś winnym molestowania wystarczy to, że komisja przy UW uznała podejrzenie za wiarygodne, bez prawomocnego wyroku sądu.

Mentalnie w Nowej Lewicy dalej są ciągoty do procesu w ZSRR. Winny! 10 lat łagru i odebrać wszystko.

#bekazlewactwa

#pieklomezczyzn
niezdiagnozowany - > Profesor UW oskarżany o molestowanie przechodzi na emeryturę Na ...

źródło: comment_1648016612DnMofGO7mwKng1WzEZEXG0.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@SzlachcicPolny: no twierdzisz, że typ molestuje studentki, to chyba powinieneś wiedzieć na czym to molestowanie polega, nie uważasz? Rzucasz grube oskarżenia, a jak potem sie Ciebie pytam, na czym to polega, bo mowisz do mnie, Ty, a jak to udowodnisz, to mi piszesz, że jak jako szeregowy student masz wiedziec na czym polegalo to molestowanie? Szeregowi pracownicy idac do sadu pozywajac przelozonych o mobbing wiedza na czym polega mobbing w
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Nie uważam, że muszę dokładnie wiedzieć w jaki sposób były molestowane. Jeżeli ktoś ci potrąci psa to jakie ma to znaczenie czy zrobił to suvem czy hatchbackiem? Z jakiegoś powodu ponosił 'konsekwencje'. Trochę zbyt wiele i na zbyt długiej przestrzeni lat się pojawiały informacje o tym, żeby to był żart lub kłamstwo. Szczególnie, że osoba pisząca o tym w ankiecie nic nie zyska na tym.

W jaki sposób udowodnisz,
  • Odpowiedz
Czyli powiesz mi konkretnie, na czym polegało to molestowanie, czy nadal nawet tego nie wiesz?


@niezdiagnozowany: Tak jak mowiłem, nie ma znaczenia na czym dokładnie polega molestowanie, ja tej wiedzy nie muszę posiadać, ponieważ nie napisałem ani razu, że molestował w określony sposób. Jak chcesz sobie walić do opisu molestowania jakiejś dziewczyny to masz na necie takie rzeczy.

Aktualnie próbuje ustalić czy w ogole potracił, bo nie potrafisz mi na to
  • Odpowiedz
Kolejne źródło, że Michał Tyrawski jest członkiem Nowej Lewicy


@niezdiagnozowany: No faktycznie, jest członkiem tej młodzieżówki. Z tego co widzę raczej nie liderem, więc też poczekam, czy dostanie reprymendę za tę wypowiedź. Z resztą to jeszcze dziecko, to co się dziwisz, że porywczy?

Odpowiesz mi wreszcie czym jest podział
  • Odpowiedz
@SzlachcicPolny:

Tak jak mowiłem, nie ma znaczenia na czym dokładnie polega molestowanie, ja tej wiedzy nie muszę posiadać, ponieważ nie napisałem ani razu, że molestował w określony sposób. Jak chcesz sobie walić do opisu molestowania jakiejś dziewczyny to masz na necie takie rzeczy.


Reasumując, rzucasz oskarżenia, że ktoś kogoś molestował. Potem zadajesz mi pytanie jak można takie molestowanie udowodnić. Potem nie jesteś w stanie powiedzieć na czym to molestowanie polegało, więc nie jestem nawet w stanie powiedzieć jak znaleźć konkretne dowody, na to że są te dziewczyny molestowane. A na końcu wrzucasz mi definicje z wikipedii na czym polega molestowanie xD. Okej to ja teraz napiszę, że mnie molestujesz. Zaczniesz pytac w jakis sposob, to Ci wrzucę definicję z wikipedii. A jak zaczniesz sie domagac konkretow to powiem ze Marek, Franek, Rysiek i Zbyszek tez tak sądzą i zapytam się, że ak chcesz sobie walić do opisu molestowania jakiegoś faceta to masz na necie takie
  • Odpowiedz
@xstempolx: @qbika: Naprawdę jesteście tak zdziwieni, że przez 30 lat żadna nie zgłosiła molestowania? Przecież 30 czy 20 lat temu w ogóle się o takich rzeczach nie mówiło. A poza tym to jak takie coś udowodnić? Słowo przeciwko słowu. Dzisiaj to jeszcze można ewentualnie taką sytuację nagrać, ale to też trzeba mieć ku temu sposobność. A kiedyś? Jedyne co taka kobieta mogła zrobić to zaszkodzić sobie, bo wątpię
  • Odpowiedz
@chomiczek_123: to jest bardzo dobre pytanie. nie mam pojęcia jak się zgłasza takie przypadki. ale chyba jakoś się da, skoro da się ludzi za to skazać. jak się udowadnia mobing? jak się udowadnia stalking?
chyba jakies zeznania, swiadkowie, korespondencja
  • Odpowiedz
@TMP_2137: @Shatter: trochę nie rozumiem. Gościa oskarżyli. Dowody okazały się wystarczające dla komisji, żeby gościa zawiesić, ale nie dla prokuratury? Skoro uznali, że coś jest nie tak to czemu nikt nie zawiadomił prokuratury. Głupio by było, żeby za pomówienia ktoś pożegnał się z karierą naukową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz