Wpis z mikrobloga

Profesor UW oskarżany o molestowanie przechodzi na emeryturę Na emeryturę przechodzi oskarżany o molestowanie seksualne profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Krystyna Kacpura z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny uważa, że odsunięcie językoznawcy od zajęć jest zbyt łagodną karą, a uczelnia powinna powiadomić prokuraturę. "Gazeta Wyborcza" napisała w poniedziałek, że znany językoznawca został oskarżony przez byłe studentki i doktorantki o molestowanie seksualne. Językoznawca to profesor Uniwersytetu Warszawskiego i do zeszłego roku honorowy przewodniczący Rady Języka Polskiego. Przez lata był osobą często udzielającą się w mediach. Na wniosek siedmiu kobiet sprawę zarzutów zbadała specjalna rektorska komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji. Okazało się, że pokrzywdzonych kobiet jest więcej. Najstarsze przypadki molestowania pochodzą sprzed ok. 30 lat, najnowsze - sprzed dwóch - czytamy w dzienniku. Komisja uznała skargę za wiarygodną


Źródło cytatu: https://wiadomosci.wp.pl/profesor-oskarzany-o-molestowanie-przechodzi-na-emeryture-6749989689133824a

Domniemanie niewinności w praktyce co do podejrzeń do molestowania przez mężczyznę wobec kobiety , przedstawione oczami przedstawiciela młodej Lewicy, do osądzenia kogoś winnym molestowania wystarczy to, że komisja przy UW uznała podejrzenie za wiarygodne, bez prawomocnego wyroku sądu.

Mentalnie w Nowej Lewicy dalej są ciągoty do procesu w ZSRR. Winny! 10 lat łagru i odebrać wszystko.

#bekazlewactwa

#pieklomezczyzn
niezdiagnozowany - > Profesor UW oskarżany o molestowanie przechodzi na emeryturę Na ...

źródło: comment_1648016612DnMofGO7mwKng1WzEZEXG0.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: wpływowy człowiek bezkarny w Polsce... stare nie znałem.


@duzy-Joe: ogarnij się. Każdy jest niewinny dopóki wina mu nie zostanie udowodniona. Dlaczego w ogóle uczelnia miałaby cokolwiek zgłaszać? Po tym zapisie wnioskuję, ze rzekomo poszkodowane nic nie zgłosiły. Żadna, a jak niby to robił przez 30 lat i powiedzmy brał jedną na semetr (choć pewnie więcej) to jest już pula 60 kobiet i żadna nie zgłosiła się? Nie
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Zgoda, że domaganie się kary bez wyroku jest karygodne, choć samo odsuniecie od zajęć do wyjaśnienia sprawy w takiej sytuacji jest dość rozsądne (dla obu stron). Tylko co to ma wspólnego z lewicą, że zakończyłeś to tagiem #bekazlewactwa? Bo jeśli chodziło ci o to:

Mentalnie w Nowej Lewicy dalej są ciągoty do procesu w ZSRR. Winny! 10 lat łagru i odebrać wszystko.


To to jest cecha
  • Odpowiedz
@aegispolis: mowie o partii Nowa Lewica, bo wrzuciłem twitta przedstawiciela Nowej Lewicy.

Osobiscie dla mnie dychotomiczny podział na prawicę i lewicę jest przestarzały oraz aktualnie prawie kazda partia ma cechy zarówno lewicowe i prawicowe.

Nawiązując do tagu bekazlewactwa chcialem zaznaczyc, kto jest autorem tego twitta i jak to wygląda w środowiskach, które same nazywaja się lewicą (chociaz mają i tak cechy lewicowe i
  • Odpowiedz
mowie o partii Nowa Lewica, bo wrzuciłem twitta przedstawiciela Nowej Lewicy.


@niezdiagnozowany: A jesteś pewien tego? Bo googluje i nic o takowym człowieku w lewicy nie znajduję. Pomijam fakt, że decyzja nie była jego, ani nie miał on wpływu na nią żadnej. To tylko opinia randoma z internetu.

Osobiscie dla mnie dychotomiczny podział na prawicę i lewicę jest przestarzały oraz aktualnie prawie kazda partia ma cechy zarówno lewicowe i
  • Odpowiedz
@aegispolis:

A jesteś pewien tego? Bo googluje i nic o takowym człowieku w lewicy nie znajduję. Pomijam fakt, że decyzja nie była jego, ani nie miał on wpływu na nią żadnej. To tylko opinia randoma z internetu.


Wystarczy wejść w jego profil i przeczytać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niezdiagnozowany: czyli nie stwierdzono, że jest winny, a już ma nie mieć emerytury?
Czy polskie prawo przewiduje zabranie emerytury osobom karanym tak w ogóle? Nie wydaje mi się.
Oczywiście nie bronię typa, bo nie znam sprawy, ale jak nie ma dowodu, a co za tym idzie - nie ma wyroku, to proszę się od niego odczepić panie Michale Tyrawski.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niezdiagnozowany: czyli z księżmi pedofilami też nic nie robić przed wyrokiem? xd

@TMP_2137: ale z księżmi pedofilami, czy z księżmi, o których ktoś mówi, że są pedofilami, ale dowodów nigdzie nie przedstawiono? Jak o tobie ktoś powie, że jesteś gwałcicielem, to już wystarczy, żeby cie z roboty zwolnić?
  • Odpowiedz
Wystarczy wejść w jego profil i przeczytać bio.


@niezdiagnozowany: No nikt by przecież nie kłamał na twitterze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślałem, że sprawdzone info podajesz, jak już takimi oskarżeniami rzucasz.

Z tym, że wywodzą się z idei dwóch nurtów tworzących Stany Generalne we Francji, które pod koniec XVIII wieku można było podzielić na nurt rewolucyjny tj. lewicę oraz
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: ale co mogą zebrać? One o sobie nawet wzajemnie prawdopodobnie nie wiedzą, bo to informacje z ankiet anonimowych, które przeprowadza rada studencka. Typ już kilka razy lądował na dywaniku za to, ale jest im potrzebny, więc nic oprócz pogadanki nie miał.

Za to jak taka dziewczyna go pozwie to nic nie zyska. Ani czasu nie cofnie, a jak przegra to jeszcze będzie miała #!$%@? i łatkę kłamcy.
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: ale czemu ja, szeregowy student, mam wiedzieć na czym polegało molestowanie? Sprawą zajmowała się rada studencka oraz dziekan i rektor. Z moich interakcji z typem wyniosłem, że jest giga creepem. Przechwalanie się przed studentkami ile to nie zarabia, różne propozycje niby w żartach i humor rubasznego wujka.
  • Odpowiedz