Wpis z mikrobloga

@Drezv: ej Mati od dzisiaj nie pracujemy u Niemców bo ich pradziadkowie zabijali naszych
na Ukraińców plujemy bo Wołyń!!!!!!!

Powiem CI coś w tajemnicy większość ludzi skupia się na tym co jest teraz. Warto pamiętać o historii ale żyć z ludźmi na stopie "jesteś dobry dla mnie to będę dla Ciebie". Moim zdaniem jeśli jakiś naród w ciągu 50 lat mi nie napsuł krwi to czemu mam się gniewać? Szwedom
  • Odpowiedz
@Drezv: może właśnie uzyskana pomoc zmusi niektórych do refleksji. Może ktoś ze zwolenników bandery dojdzie do wniosku że to co się wydarzyło nie było najlepszym co się mogło stać, że można było inaczej rozwiązać sytuacje bo w Polakach mają przyjaciół a nie wrogów.

Lepiej spróbować budować przyszłość niż skupiać się tylko na przeszłości z resztą jeśli można wyciągnąć jakiś wniosek z przeszłości to raczej taki że nie można drugiego człowieka
  • Odpowiedz
@Drezv: ofiary wołyńskich zbrodni (zarówno ze strony ukraińskiej i polskiej) dziś, patrząc na to co się dzieje pomiędzy naszymi narodami, raczej są szczęśliwe.

Zgoda buduje, a ofiary już wiedzą do czego prowadzi niezgoda.

Oczywiście tak mi się tylko wydaje.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: gościu ogarnij się, Szwedzi nie chwalą oficjalnie potopu i nie ustanawiają takich syfow jak 2022 rok upa

Chodzi o to, że duch bANDERY jest nadal silny w dużej części Ukraincow i Austria, Szwedzi czy Niemcy dawno wyparli się czynów, których się kiedyś dopuścili na naszym narodzie
  • Odpowiedz
@Drezv > @kab_anos: ja też nie,ale mnie jednak ciekawi jakie reakcje by były tych wielkich pomagaczy

Co Ty też nie? W Polsce odmieniamy przez przypadki ruska onuco, nie możesz wszędzie wrzucić и я нет xD
  • Odpowiedz
@Drezv: oczywiście gdyby Polska dobrze to rozegrała to w szkołach z dziećmi i młodzieżą ukraińskimi te tematy zostałyby rzetelnie przedstawione, aby kolejne pokolenie Ukraińców żyło w prawdzie.
Nie powinnismy się bać reakcji ukraińców.
  • Odpowiedz
@LMLOGID: Oczywiście sypanie tematem Wołynia i UPA w tym momencie to nic innego jak szczucie ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę obecną sytuacje i to jak narody (Polski i Ukraiński) się zjednoczyły to uważam że nasza dyplomacja powinna zająć się tym tematem po wojnie.
Jest to taka wydatna kość niezgody a jej zniwelowanie powinno leżeć w interesie i Polaków i Ukraińców żeby dalsza współpraca przebiegała bez zgrzytów.
  • Odpowiedz
@Piospi: Myślę że powinieneś spytać Ukraińców teraz czy za 5 lat po wojnie ile z nich jest dumnych z tego że zabijano Polaków widłami, ile z nich o tym wiedziało, ile z nich pochwala Banderę.
Jakiś procent popiera 5%? 10%? 15? co nie oznacza że mam ich nie lubić i mam mieć im za złe co ich dziadkowie zrobili wtf.
Przestane ich lubić(większość) jak będą się tym chwalić, propagować jawnie
  • Odpowiedz
@Drezv: lubią czy nie, u nas 7% głosowało na konfederację, to znaczy, że Put może i u nas specoperację przeprowadzić, denazyfikację?
  • Odpowiedz
@Drezv: podejrzewam że przeciętny Ukrainiec o UPA wie tyle co przeciętny Polak o Piłsudskim. W szkole raczej nie uczą ich o zbrodniach UPA.

Ale weźmy przykład z naszego podwórka. U nas Napoleon to wielki wódz i niemalże bohater podczas gdy historycy przypisują mu liczne zbrodnie wojenne.
  • Odpowiedz
@Drezv: a kminisz może ze oni jeśli go szanują to za dążenie do niepodległości Ukrainy i korzystanie z szansy ucieczki z ruskiej strefy wpływów? Brzydko się złożyło że przez kolaborację z Hitlerem i uwierzenie w jego wizję świata przez to zamordowanie tysięcy ludzi... Śmiecie którzy są w stanie mordować znajdą się zawsze w każdym społeczeństwie, obecnych Ukraińców nie ma co za to winić, to my patrzymy na banderę i widzimy
  • Odpowiedz