Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aguirre_gniew_brzozy: To jest indykator z cieczą która zmienia kolor pod wpływem CO2. Służy do ogarniania czy CO2 jest wystarczająco, bo zbyt mocne wysycenie jest szkodliwe. Zależało mi na szybkim wzroście roślinek. Podłoże aktywne czyli takie żyzne które także ma właściwości oczyszczające. Worek 10l około 120 zł. Zwykły żwirek jest kiepski do roślin bo nie rosną dobrze. Roślinki z in vitro z allegro. Malutkie sadzonki które jak widać przejęły się świetnie. Oprócz
@berecik: ciekawy temat z tym aktywnym podłożem. Czy jego żyzność nie przekłada się na zwiększenie ilości glonów w zbiorniku? Jak z mętnością wody?
Też myśle o ślimakach - na jakie sie zdecydowałeś?
Roślinki in vitro tez do mnie przemawiaja - nie chcę "nieproszonych gości"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aguirre_gniew_brzozy: Tak z glonami walczyłem pierwsze 3 tygodnie. Trochę moja wina bo dużo grzebałem w podłożu przesądzając roślinki. Przestałem mącić wodę, zmieniam codziennie 1/4 wody żeby wyrównać poziom azotanów i co tydzień leję środek na glony. Ograniczyłem też światło do 10 godzin dziennie z czego pierwsze i ostatnie 2 godziny światło świeci na połowę mocy bo mam 2 niezależne świetlówki LED. W tej chwili praktycznie ich nie ma.