Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej. Mam zarezerwowane wakacje w lipcu. I mam pytanie bo przyszedł mi SMS z możliwością wykupienia gwarancji niezmienności ceny w przypadku zmiany kursu walut i paliw lotniczych. Jest sens płacić 60zl/os to ubezpieczenie czy raczej to jest skok na kasę i żerowanie na strachu?
#wakacje #podroze #biuropodrozy #podrozujzwykopem
  • 11
@Jokohama: jeśli już masz kupione bilety (nie zarezerwowane) to już dokonałeś tranzakcji, umowa podpisana. Ale jak tylko zarezerwowałeś to operator tak na prawdę może zmienić cene. W obu przypadkach jak podniosą ceny nie musisz nic dopłacać, a oni musza Ci zwrócić koszty.
@Jokohama: Wszystko kwestia tego ile zapłaciłeś za wycieczkę. Jeżeli TUI podniesie cenę powyżej 8% jej wartości to i tak muszą ci zaproponować jej zmianę na inna w podobnym lub lepszym standardzie, ale będziesz mógł też zrezygnować bez kosztów. Do 8% albo akceptujesz albo rezygnujesz z kosztami rezygnacji. Wszystko to do 21 dni przed wylotem. Jak pracowałem w biurze podróży przed covidem to rzadko zdarzały się sytuacje podwyższania ceny o więcej niż
@Jokohama: Nie wiem jak często jeździsz z biurami podróży, ale miej też na uwadze, że ta możliwość podniesienia ceny była zawsze i pytanie - jak często się to zdarza. Jeżeli masz się zastanawiać co chwila czy podniosą cenę to oczywiście dla świetego spokoju warto wykupić ubezpieczenie. Miłych wakacji! ( ͡ ͜ʖ ͡)