Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z was słuch absolutny? Chodzi mi ogólnie o gitary klasyczne i może akustyczne.
Podobno większość gitar nie stroi od około 7 progu w dół albo nawet gorzej, ale ja tego nie słyszę lub może subtelnie że coś nie tak gra, sam nie wiem. Jedynie słyszę ciepło dźwięku, pewną harmonie aż cię ciarki czasami przejdą tak się fajnie ciepło robi czy jakoś tak.
Na przykład w gitarach cedrowych grających ciemno ledwo co słyszę, że coś jest nie tak w strojeniu, ale w świerkowych grających czysto i jasno od razu słyszę że coś się rozstraja to jak to w końcu jest mam ten trochę absolutny słuch czy nie?

Opłaca się szukać dobrze strojącej gitary, usprawniać strojenie czy po prostu z moim tępym słuchem brzdękolić co się chce nawet jak dla pro muzyków z absolutnym słuchem będę wydobywał dźwięki z niestrojącej gitary jakby koty za oknem się darły?

#gitara #gitaraklasyczna #gitaraakustyczna #gitaraelektryczna #instrumenty #skrzypce #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 9
@GhostTrick: ale z opinii grajków 15-30lat doświadczenia większość gitar nie stroi i ciężko taka znaleźć, dla mnie będzie to grać dla innych tez ale dla takiego ze słuchem aboslutnym może to być jak darcie kotów
@Timer_555: Mylisz pojęcia. Niewiele osób ma słuch absolutny, to jest coś wrodzonego. To polega na tym, że możesz usłyszeć nutę i stwierdzić, że to jest np. E bez odniesienia. Większość osób ma słuch relatywny i to jest coś co wykształcasz z ćwiczeniami. Jeżeli grasz 2 nuty na raz i słyszysz że nie stroi, albo porównujesz z jakimś innym instrumentem to jest to słuch relatywny. Nie potrzebujsz mega dobrego słuchu, żeby słyszeć,