Wpis z mikrobloga

@Analityk: Tak tylko dodam, że na razie nie jest tak szybko jakby się chciało ale nad tym popracuje jak zacznie mnie to irytować. Zaletą jest to, że kod na uC zajmuje 1284 bajty a sam program zjada mało ramu, przez co możliwe będzie zaimplementowanie go nawet na ATtiny2313. Wykorzystuje sterowniki FTDI do komunikacji z PC i kostkę FT232R do komunikacji z uC. Może zaimplementuje też TPI co małych AVRów.
@Analityk: Klony ISP mkII sa na tyle tanie, żę budowa czegokolweik własnego to sztuka dla sztuki, zwłaszcza, że mkII obsługuje natywnie USB i nei wymaga bootloadera. Ja natomaist zastanawiam się nad kupnem AVR Dragon w końcu, bo bez debuggera czasem szlag trafia.
@gorfag: Licząc koszty to 0zł. A tak na prawdę to głównie koszt FT232R i Atmegi8 i płytki. Coś koło 40zł ale leżało i się marnowało.

Za to używanie sprowadza się do jednego kliknięcia myszką lub wywołania skrótu. Programator przyjmuje tylko jeden argument $(SolutionDir) co ma swoje ogromne zalety. Sam wyszukuje wszystkie istotne informacje (np. czy sygnatura podłączonego procesora jest taka jakby wynikało z ustawień projektu).

Może to sztuka dla sztuki ale
@Analityk: Ja za swojego polskiego klona wykonanego an pdostawie proejktu LUFA zapłąciłem niecałe 50zł. Trzeba wgrać mu odpowiedni wsad w zależności do tego czy ma pracować natywnie z Amtel Studio (rozpoznaje jak oryginalne mkII) lub taki do współpracy z avrdude. Ja długo korzytsałem z Eclipse i AVRTools, tam cała filozofia to raz na początku dodać programator, przy tworzeniu projektu wybrać klocka (lub kliknąć zaciągnij z urządzenia), podać taktowanie i tyle :)
@miszczo997: Na elektrodzie opisywałem część swoich problemów ale poziom zrozumienia czy pomocy okazał się zerowy. Raczej pochwale się programem jak będzie już na tyle dobry, by go gdzieś wrzucić ale na razie będę go dopracowywał.