Wpis z mikrobloga

Ostatnio miałem sytuację, która przekonała mnie, że nie ma sensu kupować czegokolwiek w Media Expert. Rozwaliłem telefon, a z racji tego, że nie posiadałem zapasowego, to byłem zmuszony udać się najbliższego sklepu z elektroniką, żeby kupić jakiegoś chińczyka. Udałem się więc do Media Expert i wziąłem jakiegoś polecanego realme. Pracownik podał mi go w pudełku (w tamtej chwili nie zwróciłem uwagi na to, że było rozfoliowane) polecając przy tym wszystkie bzdurne opcje ubezpieczenia, ale rozumiem - każdy chcę zarobić więc polecają gówno. Pojechałem z zakupionym telefonem do domu i pierwsze co mnie ździwiło, to fakt, że był rozładowany, ale cóż - ładuje. Następnie go odpaliłem w celu konfiguracji i ze zdumieniem spostrzegłem, że są na nim czyjeś zdjęcia, jakiś obcy mi chłop z tego samego miasta (miał foty w rozpoznawalnych miejscach) musiał go przede mną posiadać i nacykał zdjęć jedzenia, jego samego, jego dzieci itp. xD Zamurowało mnie bo to znaczyło, że sprzedali mi używany telefon w cenie nówki, wziąłem więc ten telefon i udałem się do sklepu, pokazując ten syf - chłop, który mnie "obsługiwał" co prawda oddał mi pieniądze i przyjął zwrot, ale przy tym nawet nie raczył przeprosić, poszedł jedynie do menadżera, który olał temat (widocznie to u nich całkiem normalne). Pojechałem do konkurencji i kupiłem normalną nówkę, przy okazji dowiedziałem się, że polityka zwrotów w Media Expert jest wysoce tolerancyjna. Przyjmują praktycznie każdy zwrot, czyli prawdopodobnie byle Janusz może kupić sobie telefon, pocykać zdjęć, siedzieć z nim na kiblu, po czym po 2 tygodniach oddać go do sklepu z gównianego powodu i kupić sobie inny xD A tamten oczywiście wraca do sprzedaży i możecie go kupić w cenie nówki (świetny biznes). Dodam tylko, że napisałem im negatywną opinię na google, ich 'expert' odezwał się i kazał pisać do nich na messengerze, gdzie zostałem poproszony o treść skargi i numer telefonu. Potem miał się ze mną skontaktować menadżer sklepu, oczywiście zero jakiegokolwiek kontaktu aż do dzisiaj xD

tl;dr - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w media expert sprzedają używane telefony (a może też inne sprzęty) jako nówki, a wpływa na to wysoce tolerancyjna polityka firmy co do zwrotów

#mediaexpert #januszebiznesu #wyzalamsienawykopie #telefony
  • 3
media expert sprzedają używane telefony (a może też inne sprzęty) jako nówki, a wpływa na to wysoce tolerancyjna polityka firmy co do zwrotów


@DEATHSTROKEBACK: Nie wydaje mi się że to przyczyna. Prędzej sprzedają stacjonarnie telefony kupione online i zwrócone w ciągu 14 dni.

Po co mieliby przyjmować używany towar i bujać się z jego spieniężeniem, jeżeli prawo tego nie wymaga?