Wpis z mikrobloga

Mój dziadek - pochodzi z Kresów. Pamięta Wołyń.
Jak mam z nim rozmawiać? Bo on ewidentnie ma urazę do Ukraińców, i nie bardzo wiem w jaki sposób podejść do tematu i uzmysławiać, że luzie który obecnie żyją pamiętają te czasy tak jak ja komunizm, i są tak samo dopowiedzialni za masakrę jak np ja gdyby mój ojciec pakował ludzi jako ZOMOwiec w PRLu. Czyli w ogóle.

#wojna #rosja #ukraina
  • 5
@Marsik: Nie da się. Wiem, bo sam mam w rodzinie kogoś takiego. Nie ważne co powiesz, nic się nie zmieni za bardzo.

Najlepsze co udało mi się odkryć to podać przykłady innych nacji, które mordowały kogoś innego. Na przykład Chorwackie ludobójstwo Serbów, albo Chińskie ludobójstwo Ujgurów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Marsik: wydaje mi się że trzeba oddzielić to co robił ojciec od tego co robi syn. Co mógłbyś ty zrobić gdyby twój ojciec był np. prokuratorem Piotrowiczem? Więc albo odcinamy się, albo określamy do którego pokolenia szukamy i zaczynamy nienawidzić Szwedów za potop..
@Marsik @JustTheDude
Powiedz mu tak.
Płyniesz z Ukraińcem statkiej Polferries z Kołobrzegu do Malmo. W połowie drogi statek zaczyna nabierać wody i przechyla się na ster burtę. Macie 3 minuty na bezpieczne opuszczenie kajut i dostanie się na pokład, a następnie 2 minuty na ewakuację tratwą ratunkową.
Jeśli oboje zaczynacie lać się po mordzie wyciągając Wołyń, to zginiecie wy i osoby, którym moglibyście pomóc.
Jeśli oboje zaczynacie współpracować, to uratujecie się wy
@trumnaiurna: Takie sztuczki nie działałyby nawet na sześciolatki. Sądzi, że każdy Ukrainiec to chce Polaka rozrąbać na pół i powiesić na płocie i tyle. Że to jest "wyssane z mlekiem matki" itp.

Tylko wspomnienie o Chorwatach mordujących Serbów nie mniej bestialsko sprowadza ich na ziemię.
Członka rodziny, którzy żyje już tyle lat nie da się nawrócić jakimkolwiek ciągiem zdań. Nie istnieje taki ciąg liter i liczb, który zmieniłby ich postrzeganie, to