Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz nie będę miał zupełnie nikogo na kogo mógłbym oddać głos. Wcześniej w wyborach głosowałem po prostu na antyPiS, teraz platforma dążeniem do przywrócenia niewolnictwa okazała się jeszcze gorsza.
Partia Hołowni przeciw atomowi, Lewica z całą masą lewicowych postulatów, których ja nie potrafię poprzeć, Konfederacja z nacjonalistami niosącymi prym.
Poważnie zastanawiam się nad wyjazdem z kraju.
#libertarianizm #polityka #neuropa #4konserwy
  • 31
@Reretos: To jest niebywałe, że nie ma w tym kraju nikogo kto nie jest skrajny w czymś lub nie jest skompromitowaną partią polityczną. Czy to tak trudno być człowiekiem z kręgosłupem moralnym, któremu zależy by dobrze wykonać swoją pracę i rozwijać nasz kraj gospodarczo przy tym nie będąc zamordystą światopoglądowym w jedną czy drugą stronę.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reretos: jak własności życia? Przecież tu nie ma nawet mowy o poborze, tylko o miesięcznym szkoleniu z obsługi broni. Szkole też postrzegasz za niewolnictwo? Przecież jest obowiązek i trwa on znacznie dłużej.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reretos: przez jeden miesiąc, szkoląc cię z obsługi broni xD

Ty jesteś poważny? Czy po prostu zrozumiałeś, że wyślą wszystkich na wojnę i stąd twoje oburzenie? Polecam krytyczniej patrzeć na antytuskowa propagandę z TVP.
@aegispolis: Tak, jeśli przynajmniej jedna osoba nie zdecydowałaby się na to dobrowolnie, to jest to zmuszanie i zakazywanie rozporządzania swoim życiem. Kogoś ten miesiąc może słono kosztować, bo np. zamierzał wyjechać na zbiory zarabiać sobie na studia. Jednocześnie jest to ogromna dyskryminacja, gdyż obejmuje jedną płeć. Do tej pory głosowałem na platformę, teraz spadła na ostatnie miejsce wśród partii, na które mógłbym zagłosować.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reretos: no dobra, rozumiem, sprzeciwiasz się każdemu przymusowi. W każdym razie raczej nie znajdziesz partii, która zlikwiduje edukację, podatki, czy sądy i policję, bo to tak samo niewolnictwo jak i ta propozycja. Czemu w ogóle interesują cię partie, skoro generalnie zdaje się chciałbyś AKAPu? I to takiego magicznego bez przymusu?

Tak więc nie ma w tej kwestii żadnej różnicy między tymi partiami, ale dałeś się nabrać propagandzie i teraz dołączyłeś do
@aegispolis: Akapu może nie, ale nie chciałbym straty miesiąca z kalendarza.
PiS wyszedł z propozycją dobrowolnego poboru, PO z przymusem, gdzie ty tu widzisz brak różnicy?
Twoje mówienie o jakiejś ewolucji pomysłu, jest śmieszne. Równie dobrze mogę stwierdzić, że wyewoluuje w dziewięciomiesięczny pobór dla mężczyzn i dobrowolność dla kobiet.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reretos: ale co ty porownujesz? Pobór do wojska do bliżej nieokreślonego szkolenia z obsługi broni? Przecież tam nie jest powiedziane, że w ogóle będziesz musiał przerywać prace. I zapomniałeś już która to partia ten pobór zlikwidowała? I co to za bajka o PiS jak już podpisali ustawę o wydłużeniu poboru do 35 roku życia? Gdzie tu dobrowolność?

I póki co to ty ekstrapolujesz ten pomysł i jeszcze hiperbolizujesz to do granic.
@aegispolis: Chwaliłem ich za to jak zlikwidowali, teraz ich ganię za chęć przywrócenia, bo według mnie oni wymyślili to jako zastępstwo poboru z powodu tego, że pobór mógłby stworzyć zbyt duży opór społeczny, a to "tylko miesiąc obowiązkowego szkolenia".
Jednocześnie w jednej chwili wykluczyli się z traktowania ich poważnie w temacie równości płci. Jeszcze niedawno jacyś bojownicy na wykopie próbowali mnie przekonać, że pobór to zaraz Konfederacja, czy PiS wprowadzą, a
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
bo według mnie oni wymyślili to jako zastępstwo poboru z powodu tego, że pobór mógłby stworzyć zbyt duży opór społeczny, a to "tylko miesiąc obowiązkowego szkolenia".

@Reretos: a jednocześnie stwierdziłes tak jeden post wcześniej:

Twoje mówienie o jakiejś ewolucji pomysłu, jest śmieszne. Równie dobrze mogę stwierdzić, że wyewoluuje w dziewięciomiesięczny pobór dla mężczyzn i dobrowolność dla kobiet.


Nie traci ci to hipokryzja? Na hipotetyczne zagrożenie odpowiadasz już nie hipotetycznym pojazdem po
@aegispolis: Nie trąci mi, mogliby teraz obiecać szkolenie, a po wybraniu jak zwykle złamać swoje obietnice wyborcze i wprowadzić dłuższy pobór. Dosyć wyrachowane działanie, ale kto wie.
I nie jest to jakieś stwierdzenie posła PO po pijaku, tylko postulat z konwencji programowej, obecnie repostowany przez PO w mediach społecznościowych.
Tak, tak nazywajcie każdego kto krytykuje absurdalne pomysły trollem. Może doda ci to wiarygodności, gdy nie potrafisz obronić takiej idei.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reretos: no skoro nie widzisz tej hipokryzji to przestaje wierzyć, że ty to mówisz na serio. Miłego dnia w takim razie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, tak nazywajcie każdego kto krytykuje absurdalne pomysły trollem.


Nie chodzi o krytykę, a o standardowa śpiewkę pt. Ehhh gdyby nie ta opozycja, to byśmy kraj mlekiem i miodem płynący mieli!