Wpis z mikrobloga

Mam 150zł i potrzebuję kupić jakiś multitool do wożenia w podsiodłówce i małą pompkę którą będę woził przy bidonie. Z tego co do tej pory wyczytałem to każdy poleca crankbrothers m17 i pompkę lezyne z chowanym wężykiem tylko przekracza to mój budżet dlatego potrzebuję czegoś tańszego. Warto kupować pompkę z wężykiem które są droższe? Mam opony gravelowe z zakresem ciśnieniowym od 4 do 6 barów więc pompka powinna być chyba high presure. Jakieś sprawdzone tanie propozycje?
#rower
  • 13
@dymel: szczerze mówiąc to jakoś nie przekonują mnie pompki co2, nie zależy mi na szybkim i prostym napompowaniu, a do tego musiał bym wozić minimum dwa naboje na które nie mam miejsca. właściwie to nie wiem czy w ogóle miałbym miejsce taką pompkę w podsiodłówcę bo mam tą z decathlonu 0.4l, a poniewać mam szerokość opony 38 to dętka zajmuje sporo miejsca, do tego dojdzie multitool i łyżki i najlepiej jakieś
@yawiginipa: co kto lubi, ale jak sobie kupisz małą pompkę to zrób w garażu test - napompuj do żądanego ciśnienia i daj znać jak poszło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dużo ludzi wtedy jakoś inaczej patrzy na co2.
@yawiginipa:

Warto kupować pompkę z wężykiem które są droższe?


Nie jest to jakaś gigantyczna różnica - machasz swoje i tak trzeba ale jest wygodniej. Ja sobie chwalę. Mam pompe z Deca.

Mam opony gravelowe z zakresem ciśnieniowym od 4 do 6 barów więc pompka powinna być chyba high presure.


Bardzo dużo jak na gravel - moje opony mają 30-50 psi (to jest jakieś 2-3.5 bar) a pompuje je koło 3 barów.
jak sobie kupisz małą pompkę to zrób w garażu test - napompuj do żądanego ciśnienia i daj znać jak poszło


@dymel: kup dobrą pompkę i sam spróbuj ¯\_(ツ)_/¯
@Ogau: np. jaką?
Testowałem parę pompek, mniejszych i większych, ale dookoła komina tylko CO2 - mam przy sobie pompkę i dwa naboje, wolę wygodę i szybkość pompowania.
@dymel: ja mam zefala kupioną 5-10 lat temu za 90zł i nie mam trudności z nabiciem do takiej ciśnienia, żeby komfortowo jeździć. No i nie wiem jakbym był zesrany, jakbym wykorzystał już naboje, a do domu 100 km ( ͡° ͜ʖ ͡°). To tylko awaryjna pompka i zwykła spełnia swoje zadanie znacznie lepiej, niż naboje. No ale nie jest się pro ( ͡° ͜ʖ ͡
@Ogau: na dalekie trasy (na szosie) mam jeszcze jeden nabój w ramie schowany. Inna sprawa że i tak mam tylko jedną zapasową dętkę, łatek nie wożę - więc jak uda mi się zmarnować 3 naboje to i pompka zwykła by nie pomogła. No i tutaj nie ma pro czy nie pro - po prostu po zmianie dętki mam w paręnaście sekund napompowane koło, co w brzydkiej pogodzie ma olbrzymie znaczenie. Nie
pompka zwykła by nie pomogła.


@dymel: jeśli powietrze schodzi wolno to by pomogła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wyobrażam sobie machać pompką parę minut przy temperaturze -5 stopni...


@dymel: no to akurat najmniejszy problem ze wszystkich przy zmianie dętki w ujemnych temperaturach ¯\_(ツ)_/¯
jeśli powietrze schodzi wolno to by pomogła ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: jakie jest prawdopodobieństwo że w sobotę wieczorem o tym piszesz a następnego dnia wieczorem będę miał taką sytuację? xD