Wpis z mikrobloga

#bron
Siema
Myślę o czarnoprochowcu. Generalnie nie chce mi sobie ecwyrabiac pozwolenia, a dla frajdy bym sobie z rewolwera postrzelał na strzelnicy czasami (,zresztą inne bronie mi się mniej podobają). Jak przyjdą ruskie, to czy będę miał kijek, czy AK to pewnie różnicy to nie zrobi w moim wypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko widzę że PiS coś grzebie przy ustawie. Średnio chciałbym wydać że 3-4k na fajną replikę żeby zdać ja później na komendzie.
Czy ktoś z was jest w temacie?
  • 14
@moj_wykopowy_login: Żeby ci go zabrać najpierw musieli by wiedzieć że go masz, czarnoprochowca możesz kupić bez pozwolenia i nie musisz go nigdzie rejestrować, choć teoretycznie musisz mu wyrobić europejską kartę broni aby kupić proch w sklepie to w praktyce na rynku wtórnym nikt karty nie wymaga.

Jeżeli taka opcja ci nie odpowiada a twoje pytanie dotyczy tego czy lub jak rząd zmieni prawo to niestety ale nikt zdrowy na umyśle nie
Jeżeli taka opcja ci nie odpowiada a twoje pytanie dotyczy tego czy lub jak rząd zmieni prawo to niestety ale nikt zdrowy na umyśle nie jest wstanie przewidzieć posunięć tej władzy.


@benio616: bardziej pytam, czy ludzie którzy siedzą w temacie śledzą czy nowe prawo jest/kiedy będzie procedowanie

A dwa offtopic: czy ważna jest klasa takiego rewolweru i po czym ją poznać? Producent etc? Jutro do sklepu nie idę, ale sobie zbieram
@moj_wykopowy_login: jeśli kupisz od kogoś czarnoprochowca "na gębę" i nie odprowadzisz podatku (PCC3, jesteś zobowiązany od 1000PLN w górę) to teoretycznie jesteś przezroczysty dla systemu, w praktyce jeśli kupisz w sklepie to i tak będziesz musiał pokazać dowód, każdy cwaniak pierwsza klasa uber bonkers preppers co swojego remika nosi w majtach będzie miał pełne gacie jak mu powiesz że chcesz kupić bez umowy kupna-sprzedaży, bo zda sobie sprawę z tego że
@moj_wykopowy_login: teoretycznie prawo wstecz nie działa, jeśli kupiłeś przed nowelizacją to twoje (dzięki temu część myśliwych ma w szafach pistolety legalnie - był taki moment że mogli je mieć i kto się, nomen omen, wstrzelił to ma). A jak będzie w praktyce? HGW szczerze mówiąc, wcale bym się nie zdziwił jakby do smoluchów policja zapukała i kazała oddać zadymiacze do depozytu i odebrać jak zrobią pozwolenie. Projekt... Pojawia się i znika,