Wpis z mikrobloga

Czesc wedkarze mam pytanie, chciałbym wyrobić sobie kartę wędkarską gdyż w lipcu jedziemy na mazury i chciałem sobie połowić, czy możecie mi powiedzieć jaki jest koszt takiej imprezy? Czy musze należeć do koła? Nie chce mieć dostępu do wód chce tylko kartkę aby wykupić sobie jednodniowy dostęp na mazurach i łowić.
#wedkarstwo
#pzw
  • 11
@piekarz007: na szybko. Idziesz do wybranego koła PZW. Mówisz, że chcesz przystąpić do egzaminu (poszukaj sobie najlepiej w okolicy koła, gdzie ten egzamin to ściema). Zapłać 30 złotych (plus 2 złote za książeczkę z przepisami PZW...Tak wiem, jest za darmo w necie). 'Zdaj' egazmin. Odbierz potwierdzenie od koła, że wynik jest pozytywny->idź do starostwa (zapłać 10zł online za wydanie karty), poczekaj tydzień, odbierz kartę. Koszt 40-42zł, plus koszt 3 zdjęć legitymacyjnych
@wsciekly_byk orientuję. Na ten moment, to taki mglisty pomysł, żeby zapłacić 250 zł za pozwolenie na cały kraj, zamiast płacić za kartę i składkę członkowską. Wody polskie zwietrzyły kasę, bo masz ok 3mln wędkarzy w Polsce. 3mln x 250zł, to już ładna kasa do budżetu państwa, a nie PZW i chyba o oto chodzi. Nienawidzę PZW, ale też nie jestem pewien czy 250 zł wystarczy do utrzymania łowisk, straży rybackiej, infrastruktury i
@piekarz007: W zależności od koła egzamin może mieć różną formę. Czasem ktoś cię przepyta ustnie, może też być test. Ja miałem test, 10 pytań z czego 5 dotyczyło okresów i wymiarów ochronnych a reszta to pytania typu, czy można łowić prądem? Także cyferki musisz znać na blachę i powinno wystarczyć. Wypadałoby też wiedzieć jak wyglądają te polskie ryby. Wszystko znajdziesz w RAPR w necie, Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb. PZW ma też